Zdążą przed 1 września?

0
410

Od września przedszkolaki z „Leśnej Chatki” mają uczyć się i bawić w nowej siedzibie na rogu ulic Prusa i Sanatoryjnej. Nie wiadomo jednak, czy wykonawca zdąży oddać budynek w terminie.

 

Budowa nowej siedziby gminnego przedszkola rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. na Placu Sportowym między ulicami Prusa, Sanatoryjną i Graniczną. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć w lutym bieżącego roku, jednak umowę aneksowano, przedłużając termin oddania budynku do użytku z kompletem niezbędnych zezwoleń do końca sierpnia. Sam budynek zasadniczo jest skończony, pozostało jeszcze zagospodarowanie terenu, czyli budowa placu zabaw i parkingu. Władze gminy są jednak przygotowane na wariant awaryjny.

– W przypadku kilkudniowego opóźnienia, obecne oddziały przedszkola „Leśna Chatka” rozpoczną nowy rok szkolny w dotychczasowym budynku [przy ul. Wareckiej – dop. red.] a nowe w Szkole Podstawowej nr 2 [przy ul. Żeromskiego – red.], co zostało ustalone z dyrekcją zarówno szkoły, jak i przedszkola – informuje burmistrz Kazimierz Jańczuk.

W liczącej blisko 1800m2 nowej siedzibie „Leśnej Chatki” powstało 6 przestronnych sal do zajęć dydaktycznych, duża sala sportowo-widowiskowa oraz sala do zajęć sensorycznych. Budynek jest przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Oprócz placu zabaw, na terenie wokół przedszkola zaplanowano też tor do nauki jazdy na rowerze. Całość inwestycji ma kosztować 7,5 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię