Zbiórka dla Farmy

0
519

W najbliższy weekend na terenie Auchan w Piasecznie odbędzie się pierwsza akcja zbierania środków na budowę Farmy Dobrej Woli.

Projekt budowy tzw. inteligentnych domów dla osób niepełnosprawnych nabiera rumieńców. Farma Dobrej Woli powstanie na terenie gminy Chynów. Nowoczesna technologia wykorzystana w ośrodku ma służyć najbardziej potrzebującym. Osoby niepełnosprawne fizycznie czy umysłowo będą mogły tu liczyć na fachową pomoc oraz opiekę specjalistów i terapeutów czy wykonywać dostosowaną do swoich możliwości pracę. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Jacek Zalewski, założyciel Stowarzyszenia Dobra Wola, tata niepełnosprawnego Kuby. To również on podarował działki pod inwestycję.

Projekt jest już gotowy, teraz czas na zdobycie środków na jego realizację. Będą one pozyskiwane między innymi podczas dwóch zaplanowanych w najbliższym czasie zbiórek na terenie centrum handlowego Auchan w Piasecznie. Wolontariusze z puszkami, ale również informacjami na temat Farmy Dobrej Woli, pojawią się w centrum handlowym w piątek 22 listopada w godzinach 14-20 oraz w sobotę 23 listopada w godz. 11-20. Auchan umożliwiło wolontariuszom zbieranie środków na budowę innowacyjnego ośrodka również w przedświąteczny weekend. 21 i 22 grudnia będzie można wesprzeć budowę Farmy Dobrej Woli w godzinach 11-20.

– Na darczyńców czekać będą uśmiechy, które upiekła nam szkoła gastronomiczna z warszawskiej Pragi – zapowiada Zalewski. – A przed świętami podarujemy ludziom dobrej woli choinki i anioły.

Prezes Stowarzyszenia Dobra Wola jest pozytywnie zaskoczony odzewem i zaangażowaniem wielu osób w inicjatywę budowy nowatorskiego osiedla dla osób niepełnosprawnych.

– Mamy mnóstwo zgłoszeń ze strony wolontariuszy, szkół czy przedsiębiorców, którzy – jak teraz Auchan – wspierają nasze działania. Zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z naszym innowacyjnym projektem oraz w miarę możliwości wsparcia budowy Farmy Dobrej Woli – prosi Zalewski.