Zawierzyli patronowi

0
720

Radni przyjęli oświadczenie, w którym zawierzyli mieszkańców gminy w czasie epidemii jej patronowi – Świętemu Ojcu Stanisławowi Papczyńskiemu.

Zdania radnych na temat przyjęcia oświadczenia w sprawie zawierzenia zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców patronowi były podzielone. Jedni uważali, że takie są oczekiwania mieszkańców i jest to naturalna konsekwencja ustanowienia św. o. Stanisława Papczyńskiego patronem miasta. Inni mieli wątpliwości, czy Rada Gminy jest właściwym miejscem do zajmowania się tą sprawą.

– Moim zdaniem właściwym miejscem do wygłoszenia takiego zawierzenia byłby kościół na Mariankach – zwrócił uwagę radny Szymon Krupa. Radny Zbigniew Adamczyk zauważył, że akt zawierzenia został już podjęty w Sanktuarium na Mariankach 2 kwietnia, tym bardziej niezrozumiałym jest, dlaczego samorząd zajmuje się kolejnym.

– Pamiętajmy, że jesteśmy emisariuszami naszych wyborców. Nie podejmujemy tu decyzji w swoim prywatnym imieniu – mówił Adamczyk. – Nie chciałbym, aby takie akty dzieliły naszą społeczność, a pamiętajmy, że mieszkańcami naszej gminy są ludzie o różnych poglądach.

Ostatecznie radni oświadczenie przyjęli. W głosowaniu niejawnym za przyjęciem było 12 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, a 3 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Treść oświadczenia:

„Czcigodny Święty Ojcze Stanisławie Papczyński, patronie Miasta i Gminy Góra Kalwaria!
Zwracamy się do Ciebie z gorącą prośbą, abyś w tym trudnym czasie epidemii COVID-19, która pochłonęła dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, udzielił nam niezbędnego wsparcia i pomocy (udzielił nam ochrony przed niebezpieczeństwem). Ty sam, Święty Ojcze Stanisławie Papczyński, żyjąc w czasie wielu epidemii w XVII wieku niejednokrotnie doświadczałeś trudów z nimi związanych. W tamtych ciężkich czasach, kiedy wiara i zapał religijny gasły, swoją niezłomną postawą i głęboką wiarą udowadniałeś, iż Bóg istnieje i działa poprzez wybranych przez siebie apostołów Słowa.

Z Nową Jerozolimą – Górą Kalwarią związany byłeś przez wiele lat swojego życia. Wraz ze wspólnotą Marianów działałeś na rzecz naszej społeczności. Bądź z nami i teraz. Odwołując się do wydarzeń z przeszłości błagamy Ciebie o pomoc i wsparcie. Prosimy z całego serca – wstawiaj się za nami wraz z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą, której kultu byłeś zawsze wiernym propagatorem, u Pana Boga, aby epidemia COVID-19 ustała. Niech Ci, którzy zachorowali, szybko powrócą do zdrowia. Niech ustaną kolejne zakażenia, a zdrowi wrócą do pracy i swych codziennych obowiązków. Niniejszym aktem zawierzenia chcemy również Święty Ojcze Stanisławie podziękować Tobie za wszelkie dobro, którego my mieszkańcy Miasta i Gminy Góra Kalwaria dotychczas doświadczaliśmy za Twoim wstawiennictwem. Prosimy, bądź nadal patronem każdego dnia naszego życia, wspieraj rządzących naszym miastem i gminą, aby ich decyzje nigdy nie były sprzeczne z wartościami, które przez całe swoje życie głosiłeś.

Opiekuj się wszystkimi Mieszkańcami wyjednując dla nich ocalenie i obronę przed wszelkim złem. ”

5 maja Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Rokita przekazał treść oświadczenia na ręce Kustosza Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, ks. Jana Rokosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię