Zamalują Przystanek Kultura?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomysł z muralem na jednej ze ścian Przystanku Kultura poddała radna Magdalena Woźniak. Wstępna reakcja władz Centrum Kultury jest pozytywna.

 

To nie pierwszy pomysł radnej na wykorzystanie graffiti do ozdobienia przestrzeni miejskiej. Kiedy uruchomiono piaseczyński skatepark, rozważała pozwolenie graficiarzom na pomalowanie okolicznych garaży. Niestety okazało się, że to skomplikowana kwestia ze względu na własność terenu i projekt jak dotąd nie doczekał się realizacji. Tym razem radna pomyślała o wykorzystaniu budynku, który jest własnością gminy.

– Ta ściana aż się prosi o ozdobienie – mówi Magdalena Woźniak. – Jestem po wstępnych rozmowach z Olkiem Ryszką z Centrum Kultury. Jak tylko wróci z urlopu, zajmiemy się szczegółowymi ustaleniami – zapowiada. Pomysł został przyjęty z entuzjazmem przez internautów. Mieszkańcy proponują kolejne budynki, których wizerunek murale mogłyby pozytywnie zmienić. Pytanie brzmi, co na to ich właściciele. Nie można wykluczyć, że jeśli projekt byłby ciekawy a wykonanie finansowała gmina, znaleźliby się chętni.

Katarzyna Krzyszkowska-Sut przypomniała, że wśród ubiegłorocznych propozycji do budżetu obywatelskiego znalazł się między innymi pomysł stworzenia muralu na ścianie budynku przylegającego do parkingu przy ul. Zgody. Niestety zagłosowało na niego tylko 29 osób, być może wiedząc, że budynek jest w rękach prywatnych i nie ma pewności, że projekt mógłby zostać zrealizowany.

Czy ostatecznie na ścianie Przystanku Kultura powstanie mural, co będzie przedstawiał, kto go wykona i kto za to zapłaci? Na razie nie wiadomo, ale zważywszy na to, że mamy rok wyborczy, są szanse, że prace nad realizacją tej idei będą intensywne i efektywne.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama