Zachęcają do aktywności

138

Już w kwietniu powinna pojawić się specjalna aplikacja dla turystów odwiedzających Krainę Jeziorki.
W ostatnim wydaniu „Przeglądu Piaseczyńskiego” pisaliśmy o tegorocznym budżecie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki. Dzisiaj przedstawiamy nieco więcej szczegółów dotyczących działalności Krainy Jeziorki na terenie naszego powiatu.
Drewniane wiaty rowerowe zlokalizowane są między innymi: przy ulicy Mostowej w Konstancinie, w Mikówcu, na Górkach Piaskowych, Górkach Szymona, w Tarczynie oraz w Prażmowie. Koszt ich zakupu wyniósł ponad 346 tysięcy złotych. Jednakże wiaty to tylko część inwestycji, które realizuje stowarzyszenie, by zaktywizować mieszkańców i turystów. Zamontowano łącznie 10 stacji napraw rowerów – po jednej w każdej z gmin członków stowarzyszenia. Wydano na nie około 60 tysięcy złotych. Powstaną kolejne tego typu obiekty.
– Co roku staramy się podnosić poziom infrastruktury turystycznej naszego regionu, aby zachęcić naszych mieszkańców, ale też warszawiaków do większej aktywności. Do wyjścia na rower, do dbania o zdrowie, ale i do odkrywania na jednośladzie uroków naszego niezwykłego i atrakcyjnego regionu – mówi nam Arkadiusz Strzyżewski, wiceprezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki.
W tym roku uruchomiony zostanie kolorowy magazyn, który będzie miał na celu promocję regionu. Każdy z samorządów mógłby traktować go jako materiał promocyjny, promocja gmin i powiatów byłaby zintegrowana i wzajemna. Niedawno wystartowała nowa strona internetowa Krainy Jeziorki, a już niedługo pojawi się aplikacja na telefon skierowana zarówno do mieszkańców, jak i turystów odwiedzających rejon Jeziorki. Program powinien powstać w kwietniu tego roku.