Wystrzałowe święto gminy

0
253

Ciężko przypomnieć sobie bardziej udaną imprezę. Była parada, występy, koncert gwiazdy, a mieszkańcy bawili się do późnej nocy.
W ostatni weekend cała Góra Kalwaria zamieniła się w miejsce, w którym króluje dobra zabawa. Święto Góry Kalwarii udało się doskonale i w mieście jeszcze przez długi czas będą o nim pamiętać.
Organizatorami święta byli: Miasto i Gmina Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, OSIR oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii. Patronat medialny nad nim objął Przegląd Piaseczyński.
Początek wydarzenia nastąpił o godzinie 13.00, gdy w kościele parafialnym w Górze Kalwarii odbyła się msza w intencji mieszkańców gminy. Następnie, po tym, jak burmistrz przekazał klucz do bram miasta mieszkańcom, spod ratusza wyruszyła parada z orkiestrą na czele, za którą maszerowali oficjele, uczniowie gminnych szkół oraz każdy, kto tylko chciał się dołączyć. Po dojściu na plac manewrowy usytuowany na terenie byłej jednostki wojskowej rozpoczęły się koncerty. Imprezę poprowadziła znana między innymi z serialu „Rodzina Zastępcza” aktorka Monika Mrozowska.
Jako pierwsza wystąpiła orkiestra Air Band z Góry Kalwarii. Po niej na scenie pojawili się laureaci konkursu muzycznych talentów Baniocha 2016. Dużą uwagę widzów przyciągnęły również zespoły ludowe – Kalwarki oraz URZECZEni. W międzyczasie można było rozejrzeć się po straganach. Swoje stoiska przygotowała gmina, Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii, nie zabrakło także stoisk edukacyjnych i handlowych. Najmłodsi mieli możliwość skorzystania z darmowego wesołego miasteczka urządzonego na tyłach, gdzie główną atrakcją był mechaniczny byk.
Po występach tanecznych grupy Bartek i pokazie Szkoły Tańca Emotion o godzinie 16.30 nastąpiło wręczenie odznaczenia „Zasłużony dla Góry Kalwarii”. Tytuł ten otrzymali dr Piotr Rytko oraz Zgromadzenie Księży Marianów NPNMP. Oprócz tego ogłoszono wyniki konkursu historycznego i wręczono nagrody.
Oczekiwanie na gwiazdę wieczoru umilały pokazy ćwiczeń siłowni Body Power, sztuk walki, a także capoeiry i fitnessu.
Chwilę po godzinie 20.00 na scenie pojawił się Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje, którzy dali tego dnia świetny koncert. Można było usłyszeć zarówno te nowsze, jak i starsze przeboje grupy. Jedną z piosenek Wiśniewski wykonał wraz ze swoją córką Etiennette. Pod koniec koncertu na scenie pojawił się dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii Dariusz Falana, który chwyciwszy za szklankę, usiadł przy stoliku razem z liderem grupy Ich Troje, co było oczywiście elementem show.
Michał Wiśniewski pożegnał się z mieszkańcami, ale nikt nie miał zamiaru iść jeszcze do domu. DJ zaprosił wszystkich do przyjścia pod scenę, a tańce pod chmurką trwały w najlepsze. Imprezę dopełnił koncert zespołu disco polo Ambu-Lans. Miejscowi bawili się do późnej nocy.
Dzień później i w poniedziałek odbyły się sportowe imprezy towarzyszące – IX Młodzieżowy Turniej Piłkarski Nadstal Cup, Lotto Poland Bike Marathon 2016 oraz mistrzostwa Polski w siatkówkę plażową szkół budowlanych.
Tegoroczne Święto Góry Kalwarii można uznać za duży sukces. Udział w nim wzięło mnóstwo osób, a tańców i zabaw nie było końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię