Wyłoniono listę projektów

0
545

Do 15 października mieszkańcy będą mogli głosować na projekty z budżetu obywatelskiego.
Pod koniec lipca tego roku zostało podpisane zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria w sprawie wprowadzenia regulaminu dotyczącego budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Kwota budżetu wynosi do 400 tysięcy złotych. W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat. Termin składania inicjatyw upłynął 31 sierpnia.
W okresie od początku do połowy września przeprowadzono weryfikację propozycji mieszkańców, a komisja opiniująca ustaliła ostateczną listę projektów do głosowania. Wpłynęło łącznie dziewięć projektów, z których w wyniku analizy wyłoniono sześć. Pierwszy z nich – najbardziej kosztowny – to rewaloryzacja źródełka św. Antoniego (koszt 400 tysięcy złotych), którego pomysłodawcą są mieszkańcy Góry Kalwarii. Drugim jest Centrum Integracji Środowiskowej (150 tysięcy) zgłoszony przez Przedstawicieli środowiska skupionego wokół filii Warsztatu Terapii Zajęciowej KSNAW w Górze Kalwarii, trzecim zaś modyfikacja koncepcji przebudowy rynku miasta w celu uwzględnienia budowy fontanny na placu miejskim w centrum (70 tysięcy), a zgłosiło go Stowarzyszenie Nowa Kalwaria. Pozostałe to projekty dr. Piotra Rytko: system gablot informacyjnych/ogłoszeniowych na teranie miasta (15 tysięcy) oraz turystyczne szlaki tematyczne (50 tysięcy), a także zadanie Drużyny Ratunkowo-Poszukiwawczej w Górze Kalwarii o nazwie „Projekt Skrzat” dotyczące szkoleń z bezpieczeństwa nad wodami i udzielania pierwszej pomocy w przedszkolach (6,5 tysiąca).
Głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 15 października 2016 r. Można głosować osobiście w urzędzie miasta i gminy, ratuszu, budynkach OSiR oraz SPZOZ, w ośrodku kultury, a także za pośrednictwem internetu. Wyniki zostaną ogłoszone do końca października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię