Wyłoniono dyrektora CEM

0
1583

Zespołem szkolno-przedszkolnym, który rozpocznie działalność od września w budynku CEM, pokieruje Wioletta Grochowicz.

Była dyrektor Gimnazjum nr 2 w Piasecznie (2015-2017) wygrała konkurs, w którym wystartowało 5 kandydatów.

– Do kolejnego etapu zakwalifikowały się tylko 3 osoby, ponieważ 2 nie spełniły wymogów formalnych – informuje wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Komisja konkursowa wskazała Wiolettę Grochowicz jako najlepszą kandydatkę na stanowisko dyrektora nowej placówki oświatowej.

– Pomysłem Pani Wioletty Grochowicz na zarządzanie szkołą jest pełnienie funkcji dyrektora-tutora, który kierownictwo uczyni procesem pobudzania, koordynowania i ukierunkowywania wysiłków uczniów, nauczycieli i rodziców na wspólny cel: wysoki poziom świadczonych usług – mówi Kułakowska Michalak. – Pani Grochowicz na pierwszym miejscu planowania stawia kreatywność, rozwój i współpracę; wierzę, że sprawdzi się na stanowisku dyrektora tak ważnej i wyczekiwanej placówki – dodaje wiceburmistrz.

Wioletta Grochowicz pracę zawodową rozpoczęła 1 września 1994 roku jako nauczycielka języka polskiego. Od 2014 roku pracowała w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie, gdzie w latach 2015-2017 pełniła funkcję dyrektora placówki, a po reformie oświatowej i likwidacji gimnazjum funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie. Posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Może pochwalić się wieloma nagrodami: Nagrodą Burmistrza Polic za sukcesy dydaktyczne uczniów w Kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Piaseczna jako laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku”, a także nagrodą „Temu, który odważył się myśleć sercem”, przyznaną przez Radę Rodziców.

– Lubię wyznaczać sobie nowe cele i zadania, dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz tworzyć coś, co może dawać radość nam wszystkim. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla mnie inspiracją, cieszy mnie każdy, nawet najmniejszy sukces uczniów i ich nauczycieli – mówi Wioletta Grochowicz.