Wybrano talenty

263

W sobotę 13 maja odbył się finał drugiej edycji konkursu Piaseczyński Pokaż Talent.

Konkurs wzorowany jest na znanym programie telewizyjnym i mogą w nim wystartować uczestnicy w wieku od 5 do 20 lat. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno, współorganizatorami są Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Gmina Piaseczno i tygodnik „Przegląd Piaseczyński”.
Pierwsza edycja konkursu została przyjęta bardzo pozytywnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego organizacja drugiej była jedynie kwestią czasu. W tym roku również pojawiło się wielu utalentowanych młodych mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. W zgłoszeniu do wyboru były trzy talenty: muzyka, taniec i inne.
– W tegorocznej edycji dominował śpiew, ale wzrosła liczba uczestników, którzy tańczyli, co nas bardzo cieszy – mówi Sara Miszewska, Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.
Przesłuchania do konkursu ruszyły 18 marca. Kolejno w każdej z gmin powiatu piaseczyńskiego młodzież mogła pokazać swoje talenty. Finał odbył się w sobotę 13 maja w sali Centrum Kultury w Piasecznie. Podczas finału jury musiało dokonać wyboru najlepszych z trzynastu występów – głównie piosenek anglojęzycznych, choć pojawił się też taniec.
– Obejrzeliśmy bardzo różne wykonania, różne rodzaje sztuki – zarówno pokazy taneczne, jak i wykonania instrumentalne, wokalno-instrumentalne oraz piosenki do podkładów muzycznych. Wybór nie był prosty, obrady były burzliwe, ale owocne. Chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom świetnych występów i mam nadzieję, że nie będą ustawać w rozwoju swoich talentów – mówił członek jury, Sławomir Kosiński.
W konkursie wyróżniono Lukę Nowosielskiego (gra na gitarze) i Annę Kandybę (śpiew). Trzecie miejsce zajęli Kinga Osowska i Szymon Kaliciński (taniec), drugie – Maja Nadolska (śpiew). Zwyciężyła Julianna Stopnicka, która wykonała utwór The Lumineers „Stubborn Love”. Jej występ można obejrzeć na fanpage’u Piaseczyńskiego Pokaż Talent.