Wybrano projekty do głosowania

0
254

Plac zabaw dla psów, boisko, a może pracownia robotyki? O tym, które projekty zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego, przekonamy się niedługo.
Budżet Obywatelski umożliwia realizację projektów mieszkańców gminy. Na liście zadań zakwalifikowanych do głosowania na 2017 rok znalazło się 15 projektów inwestycyjnych oraz 14 „pozostałych”. Wyłoniono je spośród liczby 51 wniosków, z których część nie przeszła do dalszego etapu. Pomysły mieszkańców na spożytkowanie funduszy z budżetu są naprawdę ciekawe.
Wśród projektów inwestycyjnych znajdują się między innymi: przystanek rowerowo-kajakowy w Skolimowie (szacunkowa wartość 32 000 złotych), pracownia robotyki w Słomczynie (29 800), przebudowa boiska przy Zespole Szkół nr 5 w Konstancinie (41 000) czy plac zabaw dla psów (89 200). Szczególnie ten ostatni przykuwa uwagę.
Miejsce zabaw dla czworonogów miałoby powstać pomiędzy Aleją Henryka Sienkiewicza a Aleją Miłośników Konstancina. Obecnie w Parku Zdrojowym obowiązuje zakaz wprowadzania psów, więc nic dziwnego, że pomysł spotyka się z aprobatą właścicieli zwierząt.
– Od czasu, kiedy psy stały się niemile widziane w parku, nie mam za bardzo gdzie się ruszyć z własnym pupilem. Są łąki, ale tam jest zarośnięte, a poza tym pies łapie kleszcze. Myślę, że takie miejsce, coś np. na wzór Wilanowa, byłoby fajnym pomysłem – powiedziała nam pani Anna, której pomysł placu zabaw dla psów bardzo się spodobał.
Na liście „pozostałe” widnieją zaś: zatrudnienie pedagoga ulicy na osiedlu Kozia w Konstancinie-Jeziornie (44 600), festiwal muzyki ulicznej Hip Hop Zdrój 2017 (46 000), a także warsztaty dla rodziców o nazwie „zrozumieć dziecięcy świat” (36 000) i wiele innych.
Cała lista projektów, wraz z nazwiskami wnioskodawców, dostępna jest na stronie internetowej gminy Konstancin-Jeziorna. Głosowanie nad tym, które z nich zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, potrwa od 1 do 15 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię