Więcej biletów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy to rozwiąże problem z niedostępnością biletów?

W kwietniu tego roku pisaliśmy o problemie, z którym borykają się pasażerowie dojeżdżający do Warszawy z Góry Kalwarii. Mieszkańcy korzystający z linii 742 niekiedy mieli ogromne trudności z kupieniem biletu, w związku z czym byli skazani na jazdę na gapę i ryzyko kary w przypadku kontroli. Liczba punktów sprzedaży biletów jest niewielka. Nie każda z osób korzystających z komunikacji miejskiej nosi przy sobie kartę bankomatową, co uniemożliwia zakup biletu w automacie, natomiast kierowca w przypadku opóźnienia autobusu o więcej niż trzy minuty może odmówić sprzedaży biletu. Biletomatów stacjonarnych na terenie gminy nigdzie nie ma i nie będzie. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował nas, że zamierza podjąć pewne kroki, by zaradzić tej sytuacji.

– Zarząd Transportu Miejskiego zwróci się do operatorów z prośbą o rozważenie możliwości wprowadzenia w punktach handlowo-usługowych sprzedaży biletów kartonikowych oraz biletów długookresowych – mówił nam rzecznik prasowy ZTM Igor Krajnow.

Jak się okazuje, biletów na terenie Góry Kalwarii wreszcie będzie więcej, w związku z czym osoby zamieszkujące gminę nie będą już musiały się martwić, czy uda im się je zakupić.

– W sklepie Eden przy ulicy Dominikańskiej w Górze Kalwarii, w pobliżu dworca autobusowego, można kupić bilety Zarządu Transportu Miejskiego – poinformował niedawno Urząd Gminy Góra Kalwaria na swojej stronie internetowej.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama