W rytmie flamenco

234

Artyści starali się przede wszystkim ukazać widzom emocje.

W sobotę 29 kwietnia w Konstancinie odbyło się wyjątkowe, pełne emocji widowisko. Do Hugonówki przyjechali artyści, którzy zaprezentowali mieszkańcom, czym jest flamenco – wywodzące się z Andaluzji zjawisko kulturowe obejmujące muzykę, śpiew, taniec oraz specjalne stroje. Koncert przyciągnął tłumy, a sala wypełniła się po brzegi.
Niezwykle żywiołowy pokaz przygotowała trójka muzyków – Jakub Wagner (gitara), Andrzej Lewocki (gitara), Mateo Gallito (śpiew, cajon, fortepian i taniec) – wraz z tancerką Małgorzatą Wołyńczyk, która niedawno zdobyła w Turynie nagrodę dla najlepszej solistki flamenco. W programie pojawiły się tradycyjne formy polegające na improwizacji, które opierają się na doświadczeniu artystów oraz ich wiedzy dotyczącej sztuki flamenco. Widownia była pod wrażeniem całego występu.
– Jakież to były emocje! Przyznam szczerze, że nigdy nie byłem na tego typu koncercie, choć akurat flamenco – taniec piękny, ale i niesamowicie trudny – jest mi znane. Naprawdę warto było przeżyć coś takiego – powiedział nam jeden z uczestników koncertu.