W Czarnym Lesie powstanie świetlica

0
552

Ruszył remont budynku po dawnym sklepie GS. Ma tam powstać świetlica dla mieszkańców.

Gmina Góra Kalwaria pod koniec zeszłego roku przejęła od Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, poprzez wymianę nieruchomości, działkę wraz z budynkiem dawnego sklepu. Nieruchomość ma powierzchnię 950 m2. Samorząd zdecydował się dodatkowo na zakup od prywatnego właściciela sąsiadującej z tym terenem działki o powierzchni 300 metrów.

Obydwie działki mają być przeznaczone na cele społeczne. Wyremontowany budynek po sklepie zostanie zaadaptowany na świetlicę, która ma być w przyszłości miejscem spotkań dla różnych grup wiekowych, zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców Czarnego Lasu.

Czytaj także:Dorabiała do emerytury? Policja zatrzymała 74-latkę ze znaczną ilością narkotyków

– Wszystko po to, aby miejscowa społeczność nareszcie, tak jak w wielu innych wsiach, miała gdzie się spotykać i integrować. Do tej pory nie było tu takiego miejsca – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza Góry Kalwarii. – Być może, po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uda się wybudować w tym miejscu plac zabaw dla dzieci, jak chcieliby niektórzy z mieszkańców wsi.

Przesunięty został już przystanek autobusowy linii L30, który stał koło przyszłej świetlicy, a teren wokół niej został ogrodzony. Naprawiono też już dach i skuto stare tynki. Prace prowadzone są zarówno w czynie społecznym, jak i ze środków gminnego funduszu sołeckiego. Ich zakończenie planowane jest za dwa, trzy lata.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię