Uwięzieni w płomieniach

0
531

Gdyby nie interwencja dzielnych strażaków nie wiadomo, co by się stało z 90-letnią kobietą.
W czwartek wieczorem około godziny 19.30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie, iż we wsi Wojciechowice na ulicy Lipowej wybuchł pożar budynku. W płonącym obiekcie znajdowały się dwie osoby będące w starszym wieku. Dzięki błyskawicznej interwencji strażaków nikomu nie stała się krzywda.
– Po dojeździe na miejsce i dokładnym rozpoznaniu okazało się, że budynek stoi w płomieniach, a dwie osoby prawdopodobnie zostały uwięzione w środku. Dodatkowym utrudnieniem, jakie napotkaliśmy podczas akcji, były butle z propan-butanem w ilości 9 sztuk, część z tych butli znajdowała się w pomieszczeniu objętym ogniem. Pierwsza rota zaczęła natarcie od frontu pożaru, a rota druga zajęła się poszukiwaniem osób uwięzionych. Jednej z osób udało się opuścić budynek przed naszym przyjazdem, lecz z dość poważnymi oparzeniami. Druga osoba – 90-letnia kobieta – nadal przebywała w środku. Na całe szczęście dość sprawnie udało się nam ją uwolnić z płonącego budynku – poinformowała OSP KSRG Wojciechowice.
Poszkodowanym została udzielona pierwsza pomoc, po czym do szpitala zabrał je Zespół Ratownictwa Medycznego. Ich zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.
W akcji brało udział łącznie sześć wozów strażackich – z Wojciechowic, Piaseczna i Chojnowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię