Ubrania dla potrzebujących

449

Do tej pory udało się rozdać około 25 tysięcy sztuk odzieży.

W Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowych w Górze Kalwarii wszyscy mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatną pomoc w przypadku ciężkich sytuacji życiowych, takich jak utrata pracy, problemy z alkoholem, kryzysy rodzinne, bezdomność oraz wiele innych. O działalności tej placówki można się dowiedzieć więcej ze spotu reklamowego, który w sierpniu tego roku pojawił się w serwisie YouTube. Instytucja prowadzi różne akcje aktywizujące społeczność do wzajemnej pomocy. Jedną z nich jest ogólnopolska akcja pod hasłem „Podziel się ciepłem”.
Zaangażowani mieszkańcy
Przy siedzibie Ośrodka od pewnego czasu znajdują się wieszaki z odzieżą. Każda potrzebująca osoba może bez skrępowania sięgnąć np. po T-shirt czy ciepłą kurtkę.
– Akcja zaczęła się pod koniec stycznia tego roku, kiedy rozstawiliśmy wieszaki przy siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) przy ulicy ks. Zygmunta Sajny 2a w Górze Kalwarii, na okres 2 tygodni. Akcja była odezwą na zapotrzebowanie lokalnego społeczeństwa, często zgłaszali się do nas mieszkańcy Góry Kalwarii, którym brakowało odzieży, szczególnie zimowej. Postanowiliśmy, że akcja będzie mieć charakter stały – zorganizowaliśmy stoisko, które w obecnej chwili cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością – mówi nam Łukasz Kopytowski, p.o. Dyrektora Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Mieszkańcy Góry Kalwarii chętnie angażują się w akcję i przynoszą ubrania, które zalegają w ich szafach, a mogą się przydać komuś innemu.
– Czasem sama chętnie bym coś wyszukała, kreacji jest do wyboru, do koloru, ale oczywiście wiem, że to dla osób biednych i sama, zresztą podobnie jak i sporo innych osób, staram się im pomagać. Znakomity pomysł – ocenia akcję jedna z mieszkanek.
25 tysięcy sztuk ubrań
Również Łukasz Kopytowski zwraca uwagę na silne zaangażowanie w akcję społeczności lokalnej i zauważa, że tego rodzaju pomoc jest bardzo potrzebna.
– Ostatnio ktoś w Warszawy przysłał kurierem na adres Ośrodka paczkę, w której były ubrania. Społeczność z Góry Kalwarii przynosi bardzo duże ilości ubrań, wszystkie rozchodzą się z zawrotną prędkością. Pokazuje to, jak duży jest popyt na tego rodzaju pomoc. Według naszych szacunków udało nam się rozdać około 25 tysięcy sztuk ubrań – tłumaczy.
Gorąco zachęcamy do udziału w akcji i dzielenia się odzieżą. To, co dla jednych może wydawać się starym, niemodnym sweterkiem, dla innych będzie czymś niezwykle potrzebnym. Na zewnątrz z dnia na dzień robi się coraz zimniej, więc… wymieńmy się ciepłem!