Toaleta coraz bliżej

0
337

W centrum miasta trwa budowa miejskiego szaletu.

Piaseczno już niedługo doczeka się publicznej toalety, o którą wnioskowała Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno.
– Pomysł na budowę toalet publicznych zrodził się podczas Budżetu Młodych. Dochodziły do nas głosy ze środowisk młodzieżowych, że w Piasecznie nie ma toalety publicznej. Jedynym miejscem, gdzie można udać się w wiadomym celu, była toaleta w Centrum Kultury, która w zasadzie należy do Kawiarni Fryderyk. Jesteśmy po to, by wychodzić mieszkańcom naprzeciw. Widzimy, jak ważny jest to projekt i mamy nadzieję, że będziemy wspólnie o niego dbać! – mówi Jan Ciechomski Przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.
We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że projekt toalety na zlecenie urzędu przygotowała pracowania Studio Dwa. Obecnie trwają prace nad budową obiektu. Toaleta będzie zlokalizowana na ul. Sierakowskiego, za przystankiem autobusowym. Plan zakłada, że będzie to wolnostojący, dwustanowiskowy obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
– Komfort użytkowania dawać mają automatyczne zestawy umywalkowe z podajnikami mydła i suszarkami do rąk, a także ogrzewanie podłogowe. Jedna z kabin wyposażona ma być w przewijak dla niemowląt – czytamy na stornie internetowej gminy Piaseczno.
Koszt wykonania miejskiego szaletu to ok. 280 tys. zł. Toaleta ma zostać oddana do użytku na początku września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię