Tarczyńskie podatki naturalnie atrakcyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców i sadowników

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarczynie 23 listopada radni uchwalili stawki podatków od nieruchomości w roku podatkowym 2018, po raz trzeci z rzędu pozostawiając kwoty na niezmienionym poziomie.

Radni uchwalili na 2018 r. stawki podatku, m. in. od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, na poziomie 0,85 zł za m2 powierzchni, a pozostałych, w tym działek budowlanych, 0,40zł za m2. Stawka od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 21,84 zł za m2, a od budynków mieszkalnych 0,72 zł za m2. Podatek od środków transportowych pozostał również na niezmienionym poziomie z 2017 r.

Pozostałe szczegóły stawek znajdują się w biuletynie informacji publicznej Gminy Tarczyn.

To dobra informacja dla osób, które chciałyby zamieszkać lub podjąć działalność gospodarczą na zielonym i czystym obszarze podwarszawskiej gminy Tarczyn – mówi skarbnik gminy Elwira Młoźniak.

Burmistrz Barbara Galicz dodała, że oferta podatkowa Tarczyna jest wielką zachętą dla potencjalnych inwestorów. Tak stabilny poziom podatków stanowi pewność i przewidywalność prowadzenia biznesu.

Poza stabilnymi stawkami podatkowymi, Tarczyn oferuje również wiele obszarów przeznaczonych pod biznes mieszkaniowy czy usługowy oraz wysoki poziom komunikacji ze stolicą.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama