Szkoła uroczyście otwarta

0
551

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym działa od początku września, ale uroczyste otwarcie odbyło się dopiero 6 grudnia.

Ponieważ Centrum Edukacyjno-Multimedialne jest określane jako największa i najnowocześniejsza inwestycja w historii piaseczyńskiego samorządu, na uroczystość zaproszono wielu gości. Wśród nich byli przedstawiciele gminnych instytucji publicznych oraz placówek oświatowych, a także radni i urzędnicy zaangażowani w proces powstawania tego obiektu. Pojawili się też goście z krajowej sceny politycznej: wicemarszałek Senatu Michał Kamiński oraz poseł na Sejm Paweł Zalewski.

– To wyjątkowy budynek. Po pierwsze sam w sobie jest ważnym obiektem, ale jest jednocześnie budynkiem, który czyni ogromny krok w kierunku rewitalizacji tej części miasta, wcześniej nieco zaniedbanej i zapomnianej – mówił podczas uroczystości Daniel Putkiewicz, burmistrz Piaseczna. – To nie jest proces, który już się zakończył. Dookoła toczą się jeszcze prace. Powstają dodatkowe skwery. Porządkowany jest teren wokół budynku Starej Mleczarni. Mam nadzieję, że cały ten obszar będzie nowoczesną, wyjątkową przestrzenią Piaseczna, a budynek CEM będzie jej sercem.

W obiekcie mieszczą się Szkoła Podstawowa nr 4 przygotowana na 600 uczniów, dziesięciooddziałowe Przedszkole nr 5 na 250 dzieci, trzysektorowa hala sportowo-widowiskowa z profesjonalnym systemem nagłośnienia i oświetlenia oraz kompleks boisk. Powierzchnia użytkowa trzykondygnacyjnego budynku wynosi ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. We wrześniu naukę rozpoczęło tu 405 uczniów w 17 oddziałach i 250 przedszkolaków, a zatrudnionych jest 60 nauczycieli oraz 25 pracowników administracji i obsługi.

– Naszym mottem jest hasło „Żyjemy wśród ludzi i dla ludzi”. Wyznacza nam ono kierunki edukacji, wychowania i współpracy – informuje Wioletta Grochowicz, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. – Będziemy dążyć do tego, aby cieszyć się dobrymi wynikami, uznaniem środowiska lokalnego, zaufaniem rodziców i satysfakcją z wykonywanej pracy.

W budynku CEM znajduje się również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oraz Strefa Kultury, prowadzona przez piaseczyńskie Centrum Kultury. Przed głównym wejściem jest ogólnodostępny skwer z alejkami, placem zabaw i siłownią zewnętrzną.