Szkoła czeka na uczniów

0
698

Nowa część budynku szkoły średniej w Zalesiu Dolnym, zwanej „platerówką”,  jest już gotowa. Przestronne i jasne sale będą służyć uczniom po wakacjach.

Nowe skrzydło Zespołu Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie przy al. Brzóz powstało na miejscu starej części, która została wcześniej rozebrana. Stało się tak ze względów bezpieczeństwa – drewniana konstrukcja groziła zawaleniem. Inwestycja rozpoczęła się wiosną 2019 roku i zbiegła w czasie z rekrutacją tzw. podwójnego rocznika w związku z reformą edukacji likwidującą gimnazja. Sytuacja, w której budynek szkoły był pomniejszony o jedno skrzydło, a musiał przyjąć znacznie większą niż zwykle liczbę uczniów, nie była łatwa. Od początku wiadomo było, że przez rok uczniowie będą musieli częściowo uczyć się w kontenerach postawionych obok budynku. Tym bardziej dziś zarówno kadrę, jak i społeczność uczniowską cieszy, że po wakacjach sytuacja lokalowa się unormuje.

– Największe wrażenie robią na mnie szerokie korytarze – mówi Małgorzata Zamoyska, dyrektor szkoły. – Poprzednie były wyjątkowo wąskie, miały mniej niż metr szerokości. A teraz jest przestronnie i widno. Cieszę się, że uczniowie mają w końcu miejsce do odpoczynku między lekcjami.

Jak zapewnia powiat, całość została zaplanowana w przemyślany i optymalny sposób. W wysokiej suterenie zlokalizowane są pokoje administracji, a na dwóch pozostałych piętrach – sale lekcyjne.

– Architekci pamiętali też o młodych artystach, których w szkole przy alei Brzóz nie brakuje. Z myślą o nich na jednej z kondygnacji powstała sala prób – specjalne pomieszczenie, gdzie będzie można w spokoju przygotować koncert, spektakl lub przedstawienie – informuje powiat.

Inwestycja kosztowała blisko 5,5 mln zł. Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie do nowych klas zawitają już od września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię