Świętowanie w Lesznowoli

224

W sobotę 10 czerwca odbyło się tradycyjne już Święto Gminy Lesznowola.

Wydarzenie zorganizowano na błoniach przed Urzędem Gminy, na które tłumnie przybyli wystawcy, mieszkańcy i goście.
– Chciałabym życzyć pięknego świętowania – mówiła podczas oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Święto gminy Lesznowola to kolejna nasza wspólna impreza. To doskonała okazja, żeby pochwalić się naszym potencjałem – potencjałem ludzkim, potencjałem społecznym, potencjałem gospodarczym. Bardzo cieszymy się, że państwo przyjęliście nasze zaproszenie i że wśród nas są mieszkańcy gminy Lesznowola, ale również goście, którzy lubią przyjeżdżać na to święto.
Wśród atrakcji znalazły się stragany z jedzeniem, stoiska z zabawkami i biżuterią. Ogromną popularnością cieszyła się strażacka grochówka, która serwowana była za darmo. Najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchańcach, pobawić się na torze przeszkód i w strefie gier sportowych, a także wziąć udział w warsztatach mydlarskich czy eksperymentach chemicznych.
– Przyszło sporo osób, ale myślę, że najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Dzieciaki na pewno są zadowolone – mówiła Ola Róg, która pojawiła się na imprezie z ręcznie robionymi bransoletkami.
Nie zabrakło także atrakcji na scenie. Wydarzenie otworzył Zespół Śpiewaczy Tęcza, pojawili się m.in. iluzjonista Konrad Modzelewski, Majka Jeżowska, Kabaret Zachodni i Sorry Boys. Gwiazdą wieczory był Ray Wilson. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które przygotowali organizatorzy – Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, Centrum Sportu w Gminie Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Gminna Biblioteka Publiczna w Lesznowoli oraz jednostki OSP: Mroków, Zamienie, Nowa Wola. Święto Gminy Lesznowola to jedna z tych imprez w powiecie, która ściąga tłumy – tu każdy znajdzie coś dla siebie.