Świąteczna zbiórka prezentów dla podopiecznych DPS

0
442

Wolontariuszka zainicjowała akcję zbierania prezentów, które trafią do 470 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.

Inicjatorką akcji „Świąteczna Zbiórka Prezentów dla Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii” jest jedna z wolontariuszek Powiatowej Bazy Wolontariatu Katarzyna Niedziółka.

DPS w Górze Kalwarii jest jedną z największych tego typu instytucji nie tylko w Polsce, ale też w Europie. W jedenastu sekcjach sześciu budynków mieszka łącznie 470 pensjonariuszy. Są to osoby w różnym wieku i z różnymi schorzeniami i niepełnosprawnościami, zarówno intelektualnymi, jak i fizycznymi. Dom oferuje całodobową pomoc medyczną, pielęgniarską oraz opiekę w wykonywaniu podstawowych czynności życiowych. Czuwa nad tym 250 osób personelu.

– Celem zbiórki jest obdarowanie każdego z oddziałów ogromną paką prezentów! Oczywiście nie zapominając o personelu, który pracuje z dużym zaangażowaniem. Jak wiemy jest to trudna i niezwykle potrzebna służba na rzecz osób chorych i cierpiących – czytamy w komunikacie akcji. – Życie podopiecznych DPS często nie było dla nich łatwe, mimo to na ich twarzach często widać uśmiech. To osoby potrzebujące ciepła i szukające kontaktu z drugim człowiekiem, wdzięczne za odruch serca i pamięć.

Dzieci i młodzież z Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego oraz z jednej ze szkół podstawowych w Piasecznie już wyraziły chęć stworzenia własnoręcznie robionych kartek świątecznych z dedykacjami dla podopiecznych i personelu. Lista najpotrzebniejszych pensjonariuszom produktów została opracowana wraz z koordynatorem DPS Góra Kalwaria. Znalazły się na niej:
• kawa (głównie rozpuszczalna) i herbata (głównie czarna),
• słodycze (ciasteczka, wafelki, cukierki czekoladowe itp. – to również niezawodny prezent),
• owoce do podziału (np. mandarynki),
• kosmetyki (dezodorant, lakier do włosów, pianka do golenia itp.),
• gry planszowe (chińczyk, warcaby, dobble itp.)
• materiały plastyczne (kredki, flamastry, blok rysunkowy, papier kolorowy, klej itp.).

Z zebranych darów powstaną paczki, które w święta zostaną przekazane pensjonariuszom. Paczki od darczyńców z okolic Warszawy i Białej Podlaskiej, odbierane będą przez panią Kasię oraz Wolontariuszy Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego.

Wolontariuszka zainicjowała akcję zbierania prezentów, które trafią do 470 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.

– Liczymy na Państwa pomoc! Dajmy Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii trochę ciepła i uśmiechu w tych ciężkich czasach – proszą organizatorzy.

WIĘCEJ INFORMACJI
Organizatorka akcji – Katarzyna Niedziółka
tel.: +48 720 850 880
Baza Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego
tel.: +48 515 025 900
e-mail: 

Czytaj także: Przekazali 10 laptopów potrzebującym uczniom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię