Stypendyści burmistrza

0
288

Dzieci i młodzież zamieszkała na terenie gminy otrzymuje stypendia za wyniki w nauce, sporcie i osiągnięcia artystyczne. Na gali pojawiło się ponad dwustu stypendystów.

W tym roku stypendia burmistrza otrzymały 232 osoby. W piątek i sobotę 15 i 16 listopada odbierali listy gratulacyjne na uroczystej gali. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne lokalnych talentów.

– Musieliśmy galę podzielić na trzy części, bo jest ich w tym roku tak dużo, że nie pomieściliby się w żadnej sali razem z rodzicami, nauczycielami i osobami towarzyszącymi – wyjaśnia Piotr Chmielewski, rzecznik burmistrza. – Od 2013 roku, odkąd stypendia są przyznawane, kryteria się nie zmieniły, a rośnie liczba nagrodzonych. W pierwszym roku było 30 stypendystów. Później było ich 50, 60. W zeszłym roku 176, a teraz doszliśmy do sytuacji, kiedy jest ich ponad 200.

Oznacza to, że uczniowie coraz lepiej się uczą oraz osiągają coraz więcej, przede wszystkich indywidualnych, sukcesów sportowych i artystycznych. W tym roku Rada Miejska przeznaczyła na stypendia łącznie 203,4 tysiące złotych.

– Pani skarbnik miała w związku z tym ogromny ból głowy – żartował Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii. ­– Oczywiście, bardzo mnie cieszy, że mamy tak dużo utalentowanej młodzieży. To dobrze rokuje na przyszłość dla naszej gminy.

Podczas gali burmistrz chwalił też rodziców uzdolnionych dzieci. – Gdybym dziś miał napisać przewodnik, jak wychować geniusza, to was, drodzy rodzice, zapytałbym jakie są do tego stosowne narzędzia – mówił.