Sportowo i kulturalnie

0
204

Gminy przygotowały na okres ferii ofertę zajęć i atrakcji dla dzieci i młodzieży. Można wybierać wśród zajęć sportowych, plastycznych, komputerowych czy teatralnych.

Jak co roku samorządowe jednostki organizacyjne zadbały o przygotowanie oferty dla uczniów, którzy nie wyjadą na zimowy wypoczynek poza miejsce zamieszkania. Wprawdzie temperatury są raczej plusowe, ale w niemal wszystkich gminach powiatu piaseczyńskiego działają  lodowiska (na stadionie miejskim w Piasecznie, obok szkoły w Lesznowoli, obok SP2 w Górze Kalwarii, w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie oraz obok szkoły podstawowej w Tarczynie). Swojej ślizgawki nie ma tylko Prażmów.

Specjalne zimowe zajęcia proponują ośrodki sportu w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie. Góra Kalwaria oferuje promocyjne ceny biletów na basen oraz udział w turniejach gier zespołowych.

Wszystkie informacje na temat oferty
i zapisów są dostępne na stronach poszczególnych ośrodków sportu i kultury.

Ciekawą ofertę dla dzieci i młodzieży mają również ośrodki kultury. W Lesznowoli najmłodsi mogą wziąć udział w półkoloniach z szeroką ofertą zajęć od plastycznych, przez filmowe po wyjście na lodowisko. Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii w pierwszym tygodniu zaprasza na zajęcia plastyczne i modelarskie, a w drugim na bezpłatne seanse filmowe w kinie „Uciecha” oraz warsztaty teatralne. Tarczyn przygotował zarówno kompleksową ofertę zajęć pod hasłem „Ferie z pasją”, jak też warsztaty wokalne, fotograficzne i plastyczne. Kinowy repertuar na luty również jest skierowany głównie do dziecięcej widowni. Konstancińska Hugonówka zaprasza najmłodszych na warsztaty twórcze. Bardzo szeroką ofertę na ferie ma Centrum Kultury w Piasecznie. Różnego rodzaju warsztaty będą się odbywać nawet w wiejskich klubach kultury. Dział tradycji zaprasza na etnograficzną podróż, podczas której będzie można poznać tradycje i sposoby świętowania z różnych stron świata. Przystanek Kultura zaprasza na zajęcia muzyczne, warsztaty filmowe, animacyjne czy lego opowieści. Specjalną ofertę na ferie przygotowała również piaseczyńska Biblioteka. W CEM będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, teatralnych czy pograć w planszówki. Jest też oferta skierowana do miłośników programowania czy rysunku 3D.

Wszystkie informacje na temat oferty i zapisów są dostępne na stronach poszczególnych ośrodków sportu i kultury.

Już 20 lutego startuje też największy w Europie park wodny – Suntago Wodny Świat nieopodal Mszczonowa. Ferie mogą być dobrą okazją do sprawdzenia położonej stosunkowo niedaleko od naszego powiatu atrakcji.