Sklepowa odnowa

0
3342

Lidl i Biedronka w remoncie, a Aldi szykuje się na otwarcie. Wyższy standard zakupów dopiero po wakacjach.

Dwa markety spożywczo-przemysłowe, zlokalizowane na granicy gmin Piaseczno i Lesznowola będą w najbliższym czasie remontowane. Trzeci, nowy, szykuje się do otwarcia. Najpierw został zamknięty sklep sieci Biedronka na rogu ulic Nowej i Jarząbka. Jak udało nam się dowiedzieć od rzecznika firmy Jeronimo Martins, do której należą m.in. sklepy z biedronką w szyldzie, prace remontowe powinny się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia. Chwilę później pojawiły się wśród mieszkańców plotki o tym, że planowane jest zamknięcie piaseczyńskiego Lidla przy ul. Okulickiego. I rzeczywiście, sklep ma zostać zamknięty, ale tylko tymczasowo.

– Zależy nam na tym, aby nasze sklepy były nowoczesne, korzystały z ekologicznych rozwiązań oraz były funkcjonalne i wygodne dla klientów. Nasze obiekty mają szerokie alejki sklepowe, ergonomiczne wnętrza, a prezentacja produktów jest dostosowana do potrzeb klientów – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska. Aby podwyższyć komfort klientów podczas robienia zakupów, firma zdecydowała się na modernizację piaseczyńskiego sklepu. – Prace remontowe rozpoczną się 24 lipca, a sklep zostanie ponownie otwarty na przełomie sierpnia i września bieżącego roku – informuje rzecznik sieci.

 

W tym samym okresie otwarty zostanie również nowy market spożywczy. Tym razem na naszym rynku zadebiutuje Aldi. Dyskont niemieckiej sieci będzie funkcjonował w otwartej w ubiegłym roku galerii handlowej N-Park w Starej Iwicznej.

– Planowany termin otwarcia to przełom sierpnia i września. Obecnie trwają prace adaptacyjne lokalu. Market ALDI zajmie powierzchnię ok. 1400 m2 – informuje Agnieszka Podbielska z firmy Napollo, które jest inwestorem N-Parku.

Krótko mówiąc, zamiast dwóch marketów spożywczych na liczącym zaledwie pół kilometra odcinku drogi nr 721, od września będziemy mieć trzy. Za to w wakacje dostęp do zakupów będzie nieco ograniczony.