Siła kobiet

49

W poszukiwaniu inspiracji, nowych umiejętności i kontaktów do Hugonówki przybył tłum kobiet.

Dwudniowe, trzecie już Konstancińskie Forum Kobiet zorganizowała Fundacja Strefa Działania. Pierwszy dzień wypełniły prelekcje specjalistów z różnych dziedzin, podzielone na trzy bloki: Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Piękna i Kobieta Odpowiedzialna. W sali widowiskowej Hugonówki z trudem mieściły się wszystkie zainteresowane wykładami na temat radzenia sobie ze stresem, nowoczesnej telewizji czy odpowiedzialnego rodzicielstwa. Zwłaszcza, że na scenie pojawiły się między innymi takie sławy jak Dorota Wellman, Małgorzata Ohme, Wojciech Eichelberger czy Edward Miszczak. Bywało zabawnie, ale też wzruszająco, jak wtedy, gdy niepełnosprawny Łukasz Krasoń zachęcał obecnych do realizacji swoich marzeń.

– Nawet tych, do których boimy się przed samymi sobą przyznać. Moje się właśnie spełniło – powiedział i przedstawił obecnego na sali najmłodszego uczestnika Forum, swojego niespełna miesięcznego synka Adasia.

W kuluarach toczyły się rozmowy i dyskusje, można było skorzystać z urozmaiconej oferty wystawców, nawiązać kontakty towarzyskie czy biznesowe, a także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Podczas Forum wręczono również statuetki osobom wyróżnionym w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza, Piękna i Odpowiedzialna. Rosnąca popularność imprezy sprawia, że najprawdopodobniej wpisze się ona na stałe w kalendarz konstancińskich wydarzeń.