Sasza i spółka Powiatowe Biuro Promocji

Sasza i spółka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artystycznie, sportowo i naukowo spędziła swój tydzień wakacji w Polsce grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy.

 

Kolejny rok z rzędu kilka wakacyjnych dni spędzają u nas dzieci z partnerskiego dla powiatu rejonu Nowogród Wołyński na Ukrainie. Wypoczynek organizuje wraz z powiatem Fundacja „Pomóż Dorosnąć” Ewy Lubianiec przy wsparciu gminy Piaseczno. Na letnie kolonie w powiecie piaseczyńskim w tym roku starosta Wojciech Ołdakowski zaprosił młodych ludzi osobiście, podczas majowej delegacji na III Dni Kultury Polskiej na Żytomierszczyźnie.
W ubiegły wtorek do Polski przyjechała grupa kilkanaściorga dzieci wraz z opiekunami.
– Mamy cudowne warunki, pięknie mieszkamy, jemy w restauracjach same pyszności – zachwalała jedna z opiekunek grupy naszą gościnność.
Organizatorzy wypoczynku zadbali również o bardzo zróżnicowany program. Ukraińska grupa odwiedziła między innymi Planetę Zalesie, bawiła się i uczyła w Centrum Nauki Kopernik, zwiedziła warszawską Starówkę i pokonała kajakami odcinek rzeki Jeziorki z Zalesia Dolnego do Konstancina-Jeziornej. Goście z Ukrainy mieli też okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami w Domach Dzieci w Pęcherach. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańców oraz sportowej rywalizacji. W niedzielę podczas zorganizowanego specjalnie dla nich koncertu młodych talentów w Przystanku Kultura swoim talentem popisał się również 16-letni Sasza Pawliuk, zachwycając organizatorów i publiczność. W piątek każdy z uczestników stworzył swój własny papierowy dom, a symboliczne miasteczko zostało ustawione na placu obok Krzyża Papieskiego w Piasecznie.
Młodzi goście pytani o to, co im się podobało najbardziej podczas pobytu w Polsce, odpowiadają zgodnie, że „wszystko”. Naciskani wymieniają przede wszystkim wizytę w „Koperniku”, Planetę Zalesie i piaseczyńskie lody naturalne.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama