Ruszyła akcja kastracji zwierząt

0
427

Od 1 czerwca mieszkańcy mogą skorzystać z 50% dofinansowania do kastracji swoich psów i kotów.

 

Jak czytamy na stronie internetowej gminy, celem akcji jest popularyzacja tej najbardziej skutecznej i humanitarnej metody ograniczenia populacji zwierząt domowych, co w efekcie zmniejszy liczbę zwierząt bezdomnych, a w konsekwencji trafiających do schronisk. Zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania się, są spokojniejsze i łagodniejsze.
Akcja jest prowadzona przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy od 1 czerwca 2017 roku do 15 grudnia 2017 roku lub do wyczerpania środków finansowych, przeznaczonych na ten cel w ramach Budżetu Gminy na obecny rok.
Mieszkańcy gminy zainteresowani zabiegiem powinni złożyć wniosek w Urzędzie Gminy (pok. 103 lub 112 na pierwszym piętrze). Dofinansowanie przysługuje na jednego czworonożnego pupila. Po uwzględnieniu dofinansowania za kastrację kocura trzeba będzie zapłacić 70 zł, za kotkę 135 zł, za psa od 140 zł do 320 zł (w zależności od wagi), za sukę od 190 zł do 340 zł (w zależności od wagi). Szczegóły akcji, wraz z formularzem wniosku i danymi gabinetów, gdzie można wykonać kastracji, znajdują się na stronie internetowej gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię