Rowerowa Góra Kalwaria

0
333

Góra Kalwaria stara się być miastem przyjaznym rowerzystom. Obok rowerowej kawiarni powstał kolejny kolarski mural. A wiceburmistrz przemierzył rowerem trasę znad morza do domu.

Rowerzyści chętnie odwiedzają Górę Kalwarię. Docierają tu między innymi z biegnących przy wiślanych wałach dróg. Na swojej trasie mają między innymi rowerową kawiarnię w centrum miasta. Obok Góry Kawiarni w ubiegłym roku powstał pierwszy tematyczny mural. Przedstawia najbardziej chyba znanego polskiego kolarza – Ryszarda Szurkowskiego. Dzięki staraniom właścicieli kawiarni właśnie powstało kolejne rowerowe dzieło. Na ścianie kamienicy przy ul. Wierzbowskiego 23 namalowany został w triumfalnym geście zwycięstwa Michał Kwiatkowski – mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 r., olimpijczyk, zwycięzca Tour de Pologne.

W Górze Kalwarii co roku odbywa się również jeden z etapów rowerowego wyścigu Lotto Poland Bike Marathon, a na ulicach stanęły w ubiegłym roku kolorowe rowery-kwietniki. Obaj burmistrzowie to aktywni rowerzyści. Promocja aktywności na dwóch kółkach nie ma więc w ich przypadku charakteru czysto symbolicznego. Zarówno Arkadiusz Strzyżewski, jak i Mateusz Baj rowerem jeżdżą po okolicy, ale również na wakacjach. Wiceburmistrz Baj przemierzył ostatnio razem z synem ponad pół tysiąca kilometrów. Podróż jednośladami z Białogóry do Góry Kalwarii zajęła im ze zwiedzaniem równo 7 dni.

Czytaj również: Zbierają na renowację sarkofagu Stefana Wierzbowskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię