Rowerem do Warszawy?

214

Podczas przebudowy ulicy Warszawskiej powstała nowa ścieżka rowerowa, którą jednak nie można jeszcze dojechać do Warszawy. Obecnie Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie planuje kolejną inwestycję w tym zakresie.

Kilka lat temu podczas przebudowy ulicy Warszawskiej powstała nowa ścieżka rowerowa. Rowerzyści z jednej strony nie kryli zadowolenia, ale z drugiej strony dziwili się, że można nią dojechać tylko do granicy Warszawy. Między Konstancinem a Powsinem, na odcinku niespełna kilometra, brakuje ścieżki rowerowej, a zamiast tego jest wyboista i piaszczysta dróżka, którą ciężko jechać swobodnie jednośladem.
W zeszłym roku jeden z mieszkańców stolicy zgłosił do budżetu partycypacyjnego projekt budowy 270-metrowego odcinka ścieżki wzdłuż ul. Łukasza Drewny, od ul. Przekornej w kierunku Konstancina. Projekt zdobył 263 głosy i został zakwalifikowany do realizacji. Jak czytamy na stronie ZDM Warszawa, w styczniu ogłoszono przetarg na dokumentację projektową, a latem i jesienią bieżącego roku projekt ma być zrealizowany.
Niestety planowana inwestycja, nie połączy jeszcze bezpośrednio istniejących już ścieżek rowerowych z Konstancina do Warszawy, ale niewątpliwie ułatwi przejazd rowerem na tej trasie. Poza tym władze stolicy zapewniają, iż ostatecznie dojdzie do połączenia tych dwóch odcinków. Przypomnijmy, że w gminie powstały już wypożyczalnie Konstancińskiego Roweru Miejskiego, które są spójne ze stołecznym Veturilo.