Rowerem do ,,Mordoru”

341

17 maja stołeczny ratusz ogłosił przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej od Piaseczna do Warszawy.

 

O planach Warszawy dotyczących wybudowania ścieżki rowerowej od ul. Domaniewskiej do Mysiadła pisaliśmy wiele razy. Obecnie przystąpiono do konkretyzacji planów. Stołeczny ratusz zamieścił na swojej stronie internetowej ogłoszenie o przetargu na wykonanie inwestycji pod nazwą ,,Budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Puławskiej” w zakresie realizacji infrastruktury rowerowej w obrębie węzła ul. Puławska – ul. Rzymowskiego – ul. Dolina Służewiecka. Ścieżka rowerowa na odcinku od ul. Domaniewskiej do ul. Niedźwiedziej będzie biegła po wschodniej stronie ul. Puławskiej, a dalej, aż do granicy z gminą Lesznowola, po dwóch stronach jezdni. Powstaną również przejazdy poprzeczne przez ul. Puławską, w tym na węźle Wyścigi. Termin zakończenia prac budowlanych został wyznaczony do 15 czerwca 2018 r.
Miłośnicy rowerów już zacierają ręce. Czy jest szansa, że już niedługo część naszych mieszkańców do pracy do Mordoru na Domaniewskiej (potoczna nazwa olbrzymiego zespołu biurowców na warszawskim Służewcu) uda się w garniturach na rowerze? Obecnie to miejsce, gdzie codziennie dojeżdża tysiące pracowników, a korki i zatłoczona komunikacja publiczna to chleb powszedni.
– Gdyby zrobili profesjonalną drogę rowerową to ja na pewno w okresie wiosenno-letnim przesiadłbym się z samochodu na rower. Do pracy dojeżdżam codziennie do Mordoru, nie dość, że praca stresująca, to jeszcze dojazd tam to droga przez mękę i dodatkowy stres – mówi nam pan Kuba, mieszkaniec naszego powiatu.