Rondo na razie bez utrudnień

0
398

Ruszyła przebudowa skrzyżowania w Gołkowie. Do wiosny nie powinno być jednak większych utrudnień.

Prace przy budowie ronda na jednym z bardziej kłopotliwych skrzyżowań w gminie rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Zaczęto od wyburzania nieruchomości na rogu ulic Głównej i Gołkowskiej. Zgodnie z projektem bowiem w tę stronę ma zostać przesunięty wylot z ulicy Głównej, co pozwoli zneutralizować istniejące „przesunięcie” jednej z odnóg istniejącego skrzyżowania. Nieruchomość wykupiła gmina, która ponadto przekazała na tę inwestycję powiatowi 2 mln złotych. Budowa samego ronda rozpocznie się dopiero wiosną przyszłego roku, wciąż trwa przetarg na to zadanie (termin składania ofert przedłużono do 29 października). Już teraz jednak rozpoczynają się prace dotyczące budowy i przebudowy instalacji towarzyszących. Swoje prace muszą bowiem wykonać PWiK oraz PGE. Jak zapewnia członek zarządu powiatu Ksawery Gut, na razie kierowcy nie powinni napotykać większych utrudnień w ruchu. Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądała już przy budowie samego ronda.

– Nie przewidujemy całkowitego wyłączenia skrzyżowania z ruchu – uspokaja Gut. – Poza tym prace rozpoczną się już po zakończeniu inwestycji w Jagarzewie – dodaje. Informacja o tym, że rusza przebudowa kolejnego skrzyżowania w tym rejonie nieco zaniepokoiła bowiem kierowców, borykających się z dodatkowymi utrudnieniami w związku z przebudową skrzyżowania w Jazgarzewie.

Czy złożone w przetargu oferty będą się mieściły w przeznaczonych na budowę ronda w Gołkowie 3,5 mln zł, przekonamy się już w przyszłym tygodniu.