Rodzinny Dom Dziecka potrzebuje nowego lokum

0
612

Fundacja „Pomóż dorosnąć” poszukuje domu dla piaseczyńskiego Rodzinnego Domu Dziecka. Rodzina liczy w sumie 14 osób. 

Z apelem do mieszkańców zwróciła się Ewa Lubianiec, założycielka Fundacji „Pomóż Dorosnąć”, zasiadająca obecnie w Zarządzie Powiatu.
– Kochani, pomysł nie jest wcale szalony. Jest piękny, szlachetny i możliwy do zrealizowania przez tych, których zamożność pozwoli na taki dar lub przez tych, którzy są samotni, nie mają bliskiej rodziny i są gotowi przekazać dom na szczytny cel i zapewnić sobie w ten sposób szczególny pomnik – pomnik pamięci i wdzięczności w sercach obdarowanych, pomnik dobroci swojego serca. Ów szczytny cel to wsparcie Rodzinnego Domu Dziecka – napisała.

Rodzinne ciepło 

Rodzinny Dom Dziecka to nic innego jak rodzina, która przyjmuje pod swój dach i otacza ciepłem i troską dzieci wymagające pieczy zastępczej.
– Rodzice tworzący Rodzinne Domy Dziecka, serca i pokłady miłości mają ogromne, co pozwala im ogrzać i leczyć losy dzieci boleśnie doświadczonych nieudolnością biologicznych rodziców – podkreśla Lubianiec. Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zapewnia finansowanie potrzeb tych dzieci i ich bieżące utrzymanie. Dużo gorzej jest niestety z odpowiednio dużym domem, w którym taka rodzina mogłaby zapewnić odpowiednie warunki życia i rozwoju swoim podopiecznym. Rodzinne Domy Dziecka w całej Polsce poszukują darczyńców i są regiony, w których ich znajdują.

Wielkie serce, ale za mały dom

Fundacja „Pomóż dorosnąć” postanowiła włączyć się w poszukiwania domu dla konkretnej rodziny z Piaseczna. Do tej pory znalazło w niej miłość, troskę i opiekę dziesięcioro dzieci. Aktualnie, łącznie z rodzicami, dziećmi biologicznymi i adopcyjnymi rodzina liczy 14 osób.
– Mieszkają w domu zdecydowanie zbyt małym dlatego bardzo prosimy o pomoc w poszukiwaniach dla nich DOMU – apeluje Ewa Lubianiec. Podkreśla, że Fundacja od wielu lat pomaga dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych.
– Wierzymy, że wśród mieszkańców powiatu piaseczyńskiego są osoby, które mogą pomóc. Kwestie formalne takiej darowizny będą dopełnione przez Fundację Pomóż Dorosnąć. Dom byłby darowizną celową dla Fundacji dedykowaną wyłącznie wsparciu Rodzinnego Domu Dziecka. Darczyńca ma prawo wnieść do umowy darowizny wszelkie zapisy jakie ze swojej strony uzna za ważne – informuje Lubianiec.

Czytaj także: Mieszkańcy chcą serc na nakrętki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię