Przy cmentarzu nie zaparkujesz

0
246

Mieszkańcy skarżą się na problemy ze znalezieniem miejsc do parkowania przy cmentarzu komunalnym. Wprowadzenie płatnego parkowania niewiele jednak pomoże.

 

Temat zajętych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Julianowskiej przy cmentarzu wraca jak bumerang co jakiś czas. Niestety większość z nich zajmują mieszkańcy pobliskiego bloku i problem wydaje się nie do rozwiązania. Radna Hanna Krzyżewska od kilku lat wnioskuje o utworzenie w tym miejscu odpłatnych miejsc parkingowych z pierwszą godziną gratis, co pozwoliłoby skorzystać z nich osobom przyjeżdżającym odwiedzić groby bliskich. Kiedy w centrum miasta pojawiła się strefa płatnego parkowania, utworzenie podobnej strefy przy cmentarzu komunalnym wydawało się bardziej realne. W ubiegłym tygodniu podczas sesji rady miejskiej do tematu powróciły dwie radne. Ewelina Wójcik poprosiła w imieniu mieszkańców o przeanalizowanie możliwości wydzielenia kilku miejsc postojowych na parkingu wzdłuż ulicy Julianowskiej specjalnie dla osób przyjeżdżających na cmentarz. Miałyby się one znaleźć obok obu bram.

– Obecnie, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych, nie ma możliwości znalezienia wolnego miejsca – zauważyła Wójcik. Hanna Krzyżewska, niejako wzmacniając głos koleżanki, ponowiła swój wniosek o wprowadzenie rozwiązań, które ułatwiłyby nie tylko uczestnictwo w pogrzebie, ale też odwiedzenie grobów zmarłych.

– Ostatnio dowiedziałam się, że parkometry nie działają w weekend, co oznacza, że wszystkie miejsca będą wtedy zajęte, a to właśnie w soboty i niedziele najczęściej bliscy zmarłych przyjeżdżają na cmentarz – zauważyła. Trzeba więc znaleźć jakieś rozwiązanie, które rzeczywiście pozwoli zachować miejsca przeznaczone na krótki okres parkowania.

– Niestety wszędzie obowiązuje zasada, że w weekendy parkuje się bezpłatnie – mówi naczelnik Wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński. – Najprawdopodobniej uchwała w sprawie uruchomienia płatnego parkowania obok cmentarza pojawi się już na lipcowej sesji rady gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię