Przeżyj na drodze

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 30 listopada Policja na terenie powiatu przeprowadza działania „Przeżyj na drodze”. Policja chce w ten sposób zmniejszyć ilość wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

 

Ilość wypadków śmiertelnych wzrosła od lipca.

– Od 1 lipca do 16 października na naszych drogach doszło do 24 wypadków, a śmierć poniosło w nich aż 6 osób. 25 osób zostało rannych. Jednym z takich wydarzeń były wrześniowy wypadek w Tarczynie, gdzie śmierć ponieśli dwaj bardzo młodzi mężczyźni, a także wypadek w miejscowości Brześce, gdzie kierujący motocyklem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad jednośladem. Tu również zginęli zarówno kierujący, jak i jego pasażer – informuje Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy KPP w Piasecznie.

Policja w ramach akcji ma m.in. represyjnie stosować prawo wobec kierowców i rowerzystów popełniających wykroczenia drogowe. Nasilone zostały także kontrole pieszych. Policja ma zwrócić szczególną uwagę na pieszych bez odblasków poza terenem zabudowanym oraz tych, którzy niestosują się do sygnalizacji świetlnej. Warto pamiętać, że tam, gdzie droga nie jest dobrze oświetlona, osoby bez odblasków kompletnie nie widać. Dobrą praktyką jest także stosowanie przez pieszych latarek. Chodzi w końcu o to, żeby przeżyć.

Odpowiedzialnym za organizację i przebieg działań jest naczelnik wydziału ruchu drogowego w Piasecznie komisarz Jacek Anczarski.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama