Przewodniki (jednak) promują miasto

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W odpowiedzi na artykuł z poprzedniego numeru „Przeglądu Piaseczyńskiego” („Promocja zabytków w toalecie”) otrzymaliśmy informację o sposobie dystrybucji przewodnika.

 

– Publikacja „Perły europejskiej architektury i sztuki w Górze Kalwarii odkryte i opisane na nowo”, autorstwa Jana Rokity, powstała z myślą o promocji miasta, a przy tym i gminy – wyjaśnia dyrektor Biblioteki Gminnej w Górze Kalwarii Renata Zagożdżon. – Realizując to założenie, przekazaliśmy nieodpłatnie publikację instytucjom promującym miasto: Towarzystwu Opieki nad Zabytkami, oddział w Czersku, Towarzystwu Miłośników Góry Kalwarii i Czerska, Zespółowi Chóralnemu z Coniewa, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku w Górze Kalwarii, Dworkowi Czerskiemu – wylicza. Publikację otrzymał też Zespół Opieki Placówek Oświatowych w Górze Kalwarii, który przekazał swoje egzemplarze do szkół gminnych oraz współpracujących z nimi placówek z innych gmin. 140 egzemplarzy rozeszło się na Targach Turystycznych w Gdańsku.

– Biblioteka włączyła się do promocji miasta poprzez przekazanie publikacji również gościom biblioteki (między innymi zaproszonym autorom) oraz turystom odwiedzającym Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – informuje Zagożdżon i zapewnia, że przewodnik nigdzie nie zalega, a już na pewno nie w bibliotecznej toalecie.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama