Przetarg unieważniony

0
250

Ogłoszony w lutym przez ZDM przetarg na ścieżkę rowerową na Puławskiej właśnie został unieważniony. Zarząd twierdzi jednak, że to nie opóźni jej budowy.
O ścieżce rowerowej na Puławskiej pisaliśmy wiele razy. Ma powstać w ramach Zintegrowanych inwestycji Terytorialnych, od ulicy Domaniewskiej do granicy Warszawy. Musi powstać do czerwca 2018 roku, inaczej unijne dotacje, z których ma być finansowana, przepadną.
– Niestety, złożona została tylko jedna oferta, znacznie przekraczająca założony kosztorys. ZDM zamierza przeznaczyć na ten cel 16 mln zł, zaś oferta opiewa aż na 59 mln. – Dlatego jesteśmy zmuszeni unieważnić przetarg – informuje ZDM. – Nie oznacza to jednak rezygnacji z inwestycji ani opóźnienia terminu jej zakończenia. Wszystkie prace powinny się zakończyć do połowy 2018 r. – czytamy w komunikacie prasowym.
W związku z tym drogowcy zamierzają podzielić inwestycję na etapy.
– Część prac projektowych dotyczących budowy dróg rowerowych i chodników wykonamy we własnym zakresie. Osobno zlecimy zaprojektowanie sygnalizacji świetlnej – mówią drogowcy. – Oddzielnym etapem może być również przebudowa węzła Wyścigi, obejmująca dostosowanie istniejących kładek, przejścia podziemnego i przepustu pod Puławską do ruchu rowerów – wyjaśniają.
Czy w połowie przyszłego roku dojedziemy do Warszawy ścieżką rowerową? Mamy nadzieję, że plan B Zarządu Dróg Miejskich się powiedzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię