Przeprowadzka dopiero w listopadzie

0
534

Nowe przedszkole w Baniosze miało wystartować  we wrześniu. Teraz gmina mówi o listopadzie.

Pierwotnie inwestycja miała zostać ukończona przed rozpoczęciem roku szkolnego. Magistrat miał nadzieję, że przedszkolaki zaczną we wrześniu uczęszczać już do nowego gminnego przedszkola przy ul. Kościelnej w Baniosze. Wykonawca pracował nawet w soboty, żeby dotrzymać terminu, ale z powodu braku przyłącza gazowego, którego wykonaniem zajmował się PGNiG, prace się przedłużyły. W tej chwili instalacja, podobnie jak sam budynek, jest już gotowa. Trwają jeszcze prace wokół przedszkola.

– Można już rozpocząć procedury odbiorowe, a następnie wystąpić o wydanie pozwolenia na użytkowanie budynku do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – wyjaśnia Robert Korczak z Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. – Udostępnienie przedszkola dzieciom nastąpi najprawdopodobniej w listopadzie.

Do nowej placówki trafią dzieci z pobliskiego Wilczynka. Początkowo samorząd chciał rozbudowywać tamtejsze przedszkole, ale nie uzyskał zgody konserwatora zabytków. Wówczas podjęto decyzję o budowie nowego obiektu w centrum Baniochy. Przedszkole pomieści 75 dzieci. Poza maluchami z Wilczynka trafią tu też dzieci, które w wyniku niedawnej rekrutacji znalazły się na liście rezerwowej.

Na tę inwestycję gmina wydała 2,6 mln złotych.