Przedszkole pełne pytań

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina kupiła prywatne przedszkole, które zamierza wydzierżawić na...przedszkole.

 

Podczas marcowej sesji radni dali burmistrzowi zgodę na zakup od prywatnego właściciela dwóch liczących w sumie blisko 1700 m2 działek przy ul. Nadarzyńskiej. Zlokalizowane jest na nich nieczynne już przedszkole prywatne „Piruet”. Mimo, że w uchwale mowa była tylko o tym, że nieruchomość zostanie kupiona za sumę ustaloną w drodze negocjacji z właścicielem, bez żadnych konkretów, radni bez dyskusji przyjęli uchwałę. Od głosu wstrzymali się tylko Zbigniew Mucha i Antoni Rosłon.

Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak potwierdza, że gmina dokonała już zakupu. Niestety przez ponad tydzień nie otrzymaliśmy odpowiedzi na kilka istotnych pytań związanych z tą inwestycją. Od Naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami Iwony Woszczyk udało nam się dowiedzieć, że gmina wydała na nieruchomość 2,6 mln złotych, czyli jak wnika ze znalezionych w internecie dokumentów za kwotę z operatu szacunkowego właścicieli nieruchomości, ten gminny mówił bowiem o kwocie 2,3 mln złotych. W tabeli mowa jest też o wydatkach na niezbędne prace remontowe i doposażenie przedszkola, w sumie koszty miałyby wynieść 3 mln złotych.

Warto zauważyć, że przedszkole jest zlokalizowane niemal po sąsiedzku z budowanym właśnie Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, w którym spora część budynku ma być przeznaczona na przedszkole właśnie. Zapytaliśmy więc wiceburmistrz również o celowość tej inwestycji, tzn. czy przedszkole miałoby działać do czasu otwarcia CEM.

Największą niespodzianką była jednak dla nas informacja o tym, że gmina przedszkole zamierza wydzierżawić jakiemuś podmiotowi. Na nurtujące nas pytanie: „Jak gmina ocenia szanse na to, że ktoś będzie chciał zapłacić za dzierżawę nieruchomości i utrzymywać przedszkole z dotacji?” również na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama