Przedszkole jak z żurnala

0
1513

Wprawdzie nieco spóźnione, ale najnowocześniejsze przedszkole w gminie właśnie rozpoczęło swoją działalność.

Przedszkolaki z „Leśnej Chatki” do nowej siedziby przy Placu Sportowym w Konstancinie-Jeziornie zaczęły uczęszczać w poniedziałek 8 października. Wprawdzie sam nowoczesny budynek był gotowy już w wakacje, ale wykonawca musiał jeszcze wykończyć teren wokół przedszkola, a potem uzyskać niezbędne pozwolenia na użytkowanie.

– Ta inwestycja napotkała wiele przeszkód – wspominał podczas uroczystego otwarcia przedszkola we wtorek 9 października burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Już na etapie wybierania lokalizacji dyskusja była gorąca, potem zbankrutował wykonawca i trzeba było szukać nowego, który pod koniec też miał problemy i chciał zejść z placu budowy, ale na szczęście się udało i mamy piękne przedszkole, jak z żurnala – nie ukrywał radości.

Za fantastyczne miejsce dla swoich podopiecznych podziękowała władzom gminy i reprezentantowi wykonawcy dyrektor przedszkola Ewa Bader.

– Budowa tego przedszkola to była droga przez mękę, ale warto było, żeby usłyszeć wczoraj trzyletniego chłopca, który mówi do taty: „tato, ale przyjdziemy tutaj jutro?” – powiedziała.

Nowoczesne przedszkole zajmuje 1800m2. Jest przygotowane na przyjęcie 150 dzieci, w tym niepełnosprawnych. Posiada dużą salę sportowo-widowiskową, salę do zajęć sensorycznych i wielki plac zabaw. Całość inwestycji kosztowała 7,5 mln złotych.