Przedsiębiorczość siłą kobiet

0
211

Dwa dni spotkań, prezentacji, rozmów i warsztatów.  A także nagrody dla wyróżnionych mieszkanek gminy Konstancin-Jeziorna.

Za nami kolejne Konstancińskie Forum Kobiet. Organizowana co roku pod koniec listopada w Hugonówce impreza przyciąga coraz większe grono kobiet. Organizator imprezy – Fundacja Inicjatyw Społecznych „Strefa Działania” – zaprosił kobiety na dwa dni inspirujących spotkań. Tradycyjnie w piątek na uczestniczki forum czekały wykłady, prezentacje i rozmowy z gośćmi tegorocznej, czwartej już edycji KFK. Spotkania zostały podzielone na bloki: przedsiębiorcza, piękna, odpowiedzialna. W każdym z nich na scenie pojawiło się dwóch gości. O początkach swojej firmy, jej rozwoju i trosce o wysoką jakość produktów i usług mówiła dr Irena Eris. Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która mimo niepełnosprawności wspina się na najwyższe szczyty (między innymi Rysy i Kilimandżaro), motywowała słuchaczy do walki o realizację swoich celów. O odpowiedzialnym prowadzeniu biznesu mówił prof. Andrzej Blikle. Wagę naturalnego kobiecego piękna podkreślała prezenterka Agnieszka Cegielska. W przerwach uczestnicy mogli porozmawiać z wystawcami, kupić wyjątkowe rzemieślnicze ubrania, kosmetyki czy biżuterię. Można było też zarejestrować się w bazie dawców szpiku DKMS. W sobotę z kolei można było wziąć udział w warsztatach dotyczących różnych aspektów rozwoju osobistego.

Prowadzące Forum Katarzyna Grewińska i Aleksandra Zarzycka wręczyły również statuetki wyróżnionym w plebiscycie mieszkankom gminy Konstancin-Jeziorna. Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej zdobyła Anna Łatacz-Pawłowska, w kategorii Kobieta Piękna wygrała Alicja Stankiewicz, a statuetkę w kategorii Kobieta Odpowiedzialna wręczono Paulinie Karczmarczyk.

Kobiety dysponują niezwykłą siłą i są bardzo przedsiębiorcze – takie wnioski płynęły zarówno ze sceny, jak i widowni. Wielu mówców zachęcało uczestniczki spotkania do podejmowania wyzwań. Poproszona o jakąś życiową radę dla uczestniczek spotkania dr Irena Eris przywołała cytat z francuskiego pisarza Paula Michaela Zulehnera: „Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki” i zachęcała do odważnych marzeń.