Przebudowa mostu

Powiat przymierza się do przebudowy mostu nad Jeziorką w Chylicach. 

 

To kolejna inwestycja w ciągu drogi powiatowej, biegnącej wzdłuż ulicy Chyliczkowskiej w kierunku Konstancina-Jeziorny. Stan mostu pozostawia wiele do życzenia. Pordzewiałe, poprzekrzywiane barierki, zniszczony i pochyły chodnik „straszą” na zewnątrz, a pod spodem nie jest lepiej. Projekt przebudowy został więc przygotowany i czeka na finał przetargu.  Zadaniem wykonawcy będzie częściowa rozbiórka istniejącej konstrukcji, a następnie wzmocnienie filarów i fundamentów mostu i obudowanie skarpy, wzmocnienie i renowacja elementów konstrukcyjnych, położenie nowej, dwuwarstwowej nawierzchni drogi oraz montaż barier ochronnych. 

Most zostanie też poszerzony tak, by możliwe było umieszczenie na nim chodnika i ścieżki rowerowej o normatywnych szerokościach – informuje członek zarządu powiatu Ksawery Gut.

Prace powinny się zakończyć do końca października. O ile oczywiście przetarg uda się pomyślnie rozstrzygnąć, czyli znajdą się wykonawcy i zaoferują cenę będącą w zasięgu powiatowego budżetu. Według szacunków zarządu powiatu, przewidywany koszt to 3,5 mln złotych.

– Most nie będzie całkiem rozebrany. Podczas prac ruch na obiekcie będzie odbywał się wahadłowo; nie ma potrzeby całkowitego zamknięcia drogi – mówi Gut.  Uspokaja też, że zanim prace na moście na dobre się rozpoczną, skrzyżowanie DK 79 i ul. Chyliczkowskej będzie skończone, więc nie powinno w żaden sposób dochodzić do dodatkowych utrudnień w ruchu w tej okolicy.