Projekt 2020 – kronika epidemicznego roku oczami mieszkańców

0
238

Piaseczyńskie Centrum Kultury realizuje specjalny projekt, którego celem jest pokazanie jak zapisał się w życiu mieszkańców specyficzny rok 2020. Każdy z nas może współtworzyć Projekt 2020.

W imieniu zespołu realizującego Projekt 2020, Bogumiła Rososzczuk i Grzegorz Emanuel zapraszają mieszkańców do podzielenia się refleksjami związanymi z minionym rokiem.

– Rok  2020 zapisze się niewątpliwie w historii. Powstaną gospodarcze analizy skutków światowej pandemii, opracowania historyczne i medyczne, rozprawy socjologiczne, aż w końcu wszystko zamknie się w kilku wykresach, tabelkach, w nudnych podręcznikach. Ale my żyjemy  tu i teraz. Mało interesują nas globalne statystyki, obchodzi nas za to los naszej rodziny, przyjaciół, znajomej, która trafiła do szpitala. Kończący się rok zawsze był pretekstem do podsumowań – nadchodzący zaś do robienia planów i składania sobie życzeń na przyszłość. Spróbujmy zatem wspólnie podsumować mijający rok – zachęcają.

Czytaj także: 29. Finał WOŚP przesunięty na koniec stycznia

Pracownicy Centrum Kultury w ramach Projektu 2020 chcą stworzyć bardzo osobistą i subiektywną kronikę naszych czasów. Zarejestrować w multimedialnej formie refleksje i wspomnienia mieszkańców Piaseczna dotyczące roku, który mija oraz ich nadzieje i plany na przyszłość.

– Co zmienił w Waszym życiu rok 2020? Opowiedzcie nam o trudnościach i obawach. Podzielcie się też radosnymi wieściami; przecież rodziły się dzieci, zawierane były małżeństwa, może ktoś odniósł sukces, którym chciałby się pochwalić? – pytają koordynatorzy Projektu 2020.

Proszą o krótką odpowiedź na zamieszczone poniżej pytania i przesłanie ich na adres: . Można odpowiedzieć na wszystkie pytania albo tylko na wybrane.

– Prosimy też o podpisanie się wg następującego schematu: Maria, 60+ emerytka /  Mariusz 45, własna działalność / Julia 20 lat studentka. Wszystkich, którzy zechcą nam pomóc w realizacji projektu i wezmą udział w tej mini ankiecie, będziemy informować na bieżąco o kolejnych krokach i planowanych działaniach – zapowiadają.

Pytania:

  1. Jakie obawy towarzyszyły Ci wiosną podczas lockdownu?
  2. Przypomnij sobie swoje postanowienia noworoczne. Czy udało Ci się je zrealizować?
  3. Podaj jedno słowo, które wg Ciebie najlepiej definiuje ten rok.
  4. Co straciłaś (eś) a co zyskałaś (eś) w tym roku?
  5. Złóż życzenia na 2021 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię