Powróci Piłsudski

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Cała społeczność szkolna piaseczyńskiej „Jedynki” zdecydowała, że szkoła powinna powrócić do pierwszego patrona – Józefa Piłsudskiego.

 

O przymiarkach do zmiany nazwy w SP nr 1 przy ul. Świętojańskiej w Piasecznie pisaliśmy przed miesiącem. Ze względu na powszechnie panującą modę na „dekomunizację”, ale przede wszystkim z uwagi na obchodzone w tym roku stulecie utworzenia szkoły, dyrekcja uznała, że warto wrócić do pomysłu zmiany patrona. Obecne imię – 4. Pomorskiej Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego – placówka otrzymała w 1975 r. Wszystkie trzy grupy należące do społeczności szkolnej: Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski (czyli wszyscy uczniowie) miały prawo wypowiedzieć się na ten temat. Wszystkie organy były jednomyślne i spośród 3 propozycji: Obrońców Ojczyzny, Jana Pawła II oraz Józefa Piłsudskiego, zdecydowanie wygrał ten ostatni, jednocześnie pierwszy patron szkoły.

– Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu będę wnioskować do władz gminy o zmianę patrona – poinformowała nas dyrektor Krystyna Łęcka. Sama uroczystość zmiany nazwy ma być połączona z obchodami stulecia szkoły, które zbiegają się ze świętowaniem stulecia niepodległości Polski.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama