Posadzili Las

0
586

Po raz czwarty Stowarzyszenie Dobra Wola posadziło 10 000 drzew, tym razem w lesie koło Wilczej Góry, przy ulicy Gajowej.

Las Dobrej Woli to impreza, która odbywa się już od 11 lat. Początkowo polegała na sprzątaniu lasu przez niepełnosprawnych, ich opiekunów, wolontariuszy i przyjaciół.

– Kiedy mieszkańcy, zawstydzeni faktem sprzątania przez niepełnosprawnych ich najbliższych okolic, przestali śmiecić, trzeba było zmienić formułę akcji i zacząć sadzić las w miejscach do tego przeznaczonych – mówi Jacek Zalewski, prezes Stowarzyszenia Dobra Wola, tata niepełnosprawnego Kuby.

Zaczęli w 2015 roku. W tym roku znowu posadzili około 10 000 drzew. Sadzących z roku na rok jest coraz więcej. Można przynieść elektrośmieci i dostać za to sadzonkę. W programie zawsze jest ognisko z kiełbaskami.

– IV Las Dobrej Woli cicho rośnie. Nisko kłaniamy się wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością wczorajsze wydarzenie, niepełnosprawnym, ich opiekunom, przyjezdnym i miejscowym Przyjaciołom Dobrej Woli. Wszystkim, którzy przyszli pracować razem z „Naszymi Aniołami”. Słowa uznania należą się naszej Gminie Lesznowoli, Nadleśnictwu Chojnów, Strażakom z OSP Zamienie, NZOZ Salus, Browarowi Jabłonowo, firmie Eveline Cosmetics, AFi B Vistula, Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Łowickiej oddział w Lesznowoli, Kolorofonii, cudownym wolontariuszom ze Szkół w Mrokowie, Lesznowoli, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie, Kurierowi Południowemu, Przeglądowi Piaseczyńskiemu i Wszystkim, którzy stworzyli atmosferę wczorajszego dnia – napisał następnego dnia Jacek Zalewski.

To my dziękujemy, że możemy uczestniczyć w czymś tak pożytecznym i pozytywnym.