Ponad 80 inwestycji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina planuje wydać około 27 milionów złotych.

Pod koniec grudnia na sesji rady miejskiej w Górze Kalwarii radni uchwalili budżet na 2018 r. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Nowy budżet może się przyczynić do znacznego rozwoju gminy.

Ustalone dochody wynoszą w zaokrągleniu 135 milionów zł, wydatki zaś zaplanowano na kwotę 140,5 miliona zł. Różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowany deficyt budżetu w wysokości ponad 5 milionów, który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z pożyczek zaciągniętych na rynku krajowym oraz emisji obligacji komunalnych.

Plany gminy w tym roku są bardzo ambitne, ponieważ w budżecie ujęto bardzo dużą liczbę inwestycji do zrealizowania na łączny koszt 27 milionów zł.

– Daje on olbrzymie szanse na dynamiczny rozwój gminy na wielu płaszczyznach, gdyż zakładamy realizację przeszło 80 inwestycji – poinformował Burmistrz Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński.

W planach jest między innymi: przebudowa części ulic 3 Maja i Dominikańskiej, modernizacja ratusza, dalszy ciąg rewitalizacji skarpy wiślanej, a także budowa zintegrowanej sieci tras rowerowych na terenie gminy, która będzie kosztować nieco powyżej 5 milionów zł.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama