Pomoc po sąsiedzku

0
779

Designer Outlet Warszawa we współpracy z Fundacją Eco Textil zorganizowali wspólną akcję charytatywną, która miała na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej klientów centrum. Po drugie, i co ważniejsze, pokazała, jak w prosty sposób można wspomóc lokalne potrzeby, których czasem po prostu nie zauważamy. W wyniku wspólnej akcji, dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach otrzymały pięć nowych rowerów trójkołowych.

Jak zaangażować się w życie lokalnej społeczności? Czasem wystarczy rozejrzeć się dookoła i dostrzec swoich sąsiadów, ich potrzeby i wyzwania, przed którymi stoją. Dlatego wrześniowa akcja Designer Outlet Warszawa #Jeanswmoimstylu w tym roku nabrała szczególnego znaczenia. Połączona była z działaniami z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. We współpracy z fundacją Eco Textil, która zbiera używaną odzież i recyklinguje ją, centrum handlowe zachęcało klientów, żeby oddawali niepotrzebne rzeczy z jeansu do specjalnie przygotowanej skrzyni. Rzeczy przyjmowane były przez cały tydzień, a dzięki środkom pozyskanym ze zbiórki odzieży został zakupiony sprzęt rehabilitacyjny. Pięć trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych trafiło do podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Pęcherach k. Piaseczna.

– Działalność fundacji jest możliwa właśnie dzięki ludziom oddającym niepotrzebne ubrania i tekstylia, dlatego Designer Outlet Warszawa z wielką przyjemnością nawiązał współpracę z Eco Textil, który doskonale wpisuje się w obszar działania centrum. Zakup i przekazanie potrzebnego sprzętu to forma podziękowania lokalnemu społeczeństwu za uczestnictwo w akcji zbiórki odzieży. Placówkę, do której trafił sprzęt, wybraliśmy wspólnie i cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w życie naszych bliskich sąsiadów – mówi Katarzyna Ciemińska, Centre Manager Designer Outlet Warszawa.

– Mamy nadzieję, że korzystanie z rowerów sprawi uczniom nie tylko ogromną frajdę, ale przyczyni się również do utrzymania i poprawy ich kondycji fizycznej – szczególnie w zakresie wzmocnienia koordynacji ruchowej oraz treningu mięśni. Trójkołowce gwarantują wysoki komfort jazdy, dzięki odpowiednio dopasowanym przekładniom – każdy z użytkowników może wybrać stosowny dla siebie tryb pracy – dodaje Monika Lipnicka z fundacji Eco Textil.

Czytaj również: Subwencje oświatowe nie wystarczają

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię