Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wygląda na to, że mieszkańcy dalej będą się skarżyć na długie kolejki.


Mieszkańcy Góry Kalwarii od dłuższego czasu narzekają na kolejki, które niemal każdego dnia tworzą się w placówce pocztowej przy ulicy Kalwaryjskiej 14. Mimo że wszyscy dostrzegają problem, otwarte są tam tylko dwa okienka. Na skargi postanowił zareagować burmistrz Dariusz Zieliński, który w kwietniu zwrócił się z prośbą w tej sprawie do Poczty Polskiej S.A.
Tylko dwa okienka
– Ponieważ w placówce działają maksymalnie dwa okienka obsługi, kierujemy prośbę o przyznanie dodatkowego etatu, tak aby liczba osób obsługujących mieszkańców została zwiększona przynajmniej o jedną osobę – napisał burmistrz. – Bardzo prosimy również o rozważenie możliwości zwiększenia na terenie gminy Góra Kalwaria liczby rejonów. Dołożenie jednego rejonu usprawniłoby doręczanie przesyłek do naszych mieszkańców – dodał włodarz gminy i zapewnił, że ze swojej strony gmina oferuje pomoc i liczy na współpracę.
Odpowiedź Poczty Polskiej była jednak negatywna. Na terenie gminy funkcjonują obecnie trzy placówki pocztowe – przy ulicy Kalwaryjskiej, agencja pocztowa przy ulicy Skierniewickiej oraz filia urzędu w Baniosze. W dwóch ostatnich liczba czynnych stanowisk została ustalona na poziomie jednego okienka i jest ona zdaniem Poczty wystarczająca. Odnośnie do urzędu przy ulicy Kalwaryjskiej Poczta zwraca uwagę, że zwiększenie liczby etatów nie pomoże, a problemu należy upatrywać gdzie indziej.
Gdzie tu logika?
– W Urzędzie Pocztowym czynne są przeważnie dwa stanowiska, a w razie potrzeby otwierane jest trzecie. Konieczność wykonywania terminowych czynności na zapleczu przez wyznaczonych pracowników powoduje, że nie zawsze taka możliwość jest. Z obserwacji wynika, że w ostatnich miesiącach liczba klientów w Urzędzie Pocztowym Góra Kalwaria 1 istotnie zwiększyła się. Powodem tego może być zakończenie przez właściciela AP Solec w styczniu 2017 roku współpracy z Pocztą – odpowiada Poczta. – W związku z tym we własnym zakresie rozpoczęliśmy aktywne poszukiwania osoby chętnej do prowadzenia Agencji Pocztowej na danym terenie, a w styczniu bieżącego roku zwróciliśmy się do Państwa o wsparcie w zakresie umieszczania na stronach internetowych Urzędu Gminy Góra Kalwaria nieodpłatnego ogłoszenia o prowadzonych poszukiwaniach. Sądzimy, że wznowienie działalności Agencji Pocztowej spowodowałoby przepływ do niej części klientów z Urzędu Pocztowego przy ulicy Kalwaryjskiej 14 i tym samym czas oczekiwania na obsługę klientów będzie krótszy – zaznacza.
Tłumaczenie Poczty jest dosyć kuriozalne, gdyż od razu nasuwa się pytanie, dlaczego byli klienci agencji pocztowej we wsi Solec nie korzystają z placówki w Baniosze, która znajduje się przecież dużo bliżej. Zwiększenie etatu wydawałoby się dużo bardziej logicznym posunięciem.
Odnośnie do kwestii liczby rejonów doręczeń przedstawiciele Poczty poinformowali burmistrza, że pod koniec ubiegłego roku przeprowadzono badania w całej Polsce pod kątem ilości pracy na tym stanowisku i wyniki nie przemawiały za tym, żeby zwiększono liczbę rejonów.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama