Pociąg dla prasy

342

We wtorek dziennikarze warszawskich i ogólnopolskich mediów przyjechali zabytkowym Ikarusem na stację Piaseczno Miasto Wąskotorowe, by wziąć udział w konferencji ZTM i PGTKW prezentującej Warszawskie Linie Turystyczne do Piaseczna.

Warszawskie Linie Turystyczne (WLT) to linie organizowane przez Zarząd Transportu Miejskiego. W ramach WLT od lat można zwiedzać stolicę turystycznymi liniami tramwajowymi oraz autobusowymi, zabytkowym tramwajem, bezpłatnymi promami przez Wisłę, a także popłynąć na całodzienny rejs statkiem do Serocka. WLT cieszą się dużą popularnością.

Konferencja odbyła się na peronie stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe oraz pociągu do Złotokłosu

Od maja br. do oferty WLT weszła Zabytkowa Linia 51, która obsługiwana przez Ikarusy wyrusza z centrum Warszawy w każdą sobotę o 13.00 (do końca września). Jedzie przez Metro Wilanowska, czyli dawny Dworzec Południowy i dalej Puławską do stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe, skąd o 14.20 wyrusza pociąg do Złotokłosu.

W drodze powrotnej pociąg zatrzymuje się na polanie w Runowie, gdzie pasażerowie tradycyjnie mogą upiec na ognisku kiełbaski i urządzić sobie piknik.

Zabytkowa Linia 51 nawiązuje do numeru linii trolejbusowej, która z Dworca Południowego do Piaseczna przyjechała po raz ostatni w 1995 roku. W ramach WLT można nią dojechać stację wąskotorówki i stąd kontynuować podróż kolejką. Bilety zresztą sprzedaje tylko Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Oczywiście można kupić także bilet wyłącznie na pociąg, jednak nie ma w ofercie biletu na sam autobus.

Wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz z dyrektorem ZTM Wiesławem Witkiem

– Pociągi jeżdżą od 1 maja. Faktycznie z Warszawy przyjeżdża pełny autobus. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z ZTM i cieszymy się, że jesteśmy w ofercie turystycznej WLT – mówi nam Michał Duraj, wiceprezes PGTKW.

Dziennikarze przyjechali do Piaseczna Ikarusem, a potem wsiedli do pociągu do Złotokłosu. Pociąg zatrzymał się także na polanie w Runowie. Podczas konferencji dziennikarze mieli okazję porozmawiać z zarządem PGTKW, wiceburmistrzem Piaseczna Robertem Widzem oraz dyrektorem ZTM Wiesławem Witkiem.