Plac zabaw na Dzień Dziecka

0
307

Trwa gruntowna modernizacja Parku Kultury w Powsinie.

 

Jeden z ulubionych terenów wypoczynkowych warszawiaków, ale też mieszkańców Józefosławia czy Konstancina-Jeziorny, przechodzi w tym roku modernizację. Inwestycja stołecznego ratusza dotyczy przede wszystkim przygotowania nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i młodzieży, ale też zadbania o komfort odwiedzających to miejsce dorosłych. Ci już od początku sezonu mogą korzystać z nowych elementów tzw. małej architektury. Na spacerowiczów czekają nowe ławki, kosze na śmieci oraz drewniane leżanki. Miłośnicy szachów i innych gier „stolikowych” dostali zupełnie nowe stoły i krzesełka. Na wielbicieli aktywnego wypoczynku czekają zmodernizowane korty, a także siłownia na świeżym powietrzu. Największe atrakcje zaś są zaplanowane dla najmłodszych gości Powsina. Doczekają się wreszcie placu zabaw godnego XXI wieku. Cały teren ma być wyłożony naturalną i bezpieczną nawierzchnią i być dostępny również dla osób niepełnosprawnych. Pojawia się na nim tradycyjne zabawki takie jak karuzele, zjeżdżalnie, huśtawki czy piaskownica, ale też naturalny labirynt z roślin, „pająk linowy”, tyrolka czy street workout dla starszaków. Projekt przewiduje też postawienie sceny do zabaw z animatorami i organizacji małych przedstawień teatralnych.
– Nie zabraknie również przestrzeni do gier podwórkowych. Na skraju placu powstanie ściana i fragment chodnika przeznaczone do rysowania kredą. – czytamy w oficjalnej informacji prasowej urzędu miasta. 

Inwestycja ma kosztować blisko 1,5 mln złotych . Jak dowiedzieliśmy się w  sekretariacie Parku Kultury, oficjalne otwarcie placu zabaw jest planowane na 2 czerwca. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to prezent dla najmłodszych z okazji dnia dziecka. Kolejny etap modernizacji obejmie basen oraz plac gier z minigolfem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię