Pies błąkał się po sklepie

0
598

Fundacja Animal Rescue Poland otrzymała w niedzielę zgłoszenie o porzuconym psie na terenie supermarketu.

 

Pies biegał na terenie sklepu Kaufland przy Okulickiego. Złapał go jeden z klientów, pies nie miał ani smyczy ani obroży, więc klient wziął smycz z działu dla zwierząt (ochrona podarowała ją później psu).

Ochrona zadzwoniła do straży miejskiej, a ta, zgodnie z umową, do Animal Rescue Poland. Inspektorzy sprawdzili czytnikiem czipa i okazało się, że jest zarejestrowany na osobę mieszkającą w Kamionce.

– Zadzwoniliśmy pod numer zarejestrowany w czipie, odebrał człowiek, który jakby miał pretensję, że zadzwoniliśmy. Potwierdził że zgubił psa, pytał jak to się stało, że pies jest w Kauflandzie. My nie wiemy, to jest dobre pytanie, ale do właściciela – mówi nam Dawid Fabjański, prezes Animal Rescue Poland. – Powiedział, że jego mama przyjedzie, ale kiedy poprosiłem o książeczkę szczepień, wyzwał mnie od gburów. Ja muszę wiedzieć komu oddaję psa. A szczepienia są obowiązkowe. Kiedy zagroziłem, że traktuję to jako porzucenie psa, zadzwoniła mama, zapewne faktyczna właścicielka psa i kazała go sobie przywieźć gdzieś do Piaseczna. My nie jesteśmy taksówką do wożenia, a właściciel jest zobowiązany do pewnych zachowań, np. pilnowania psa, aby ten nie biegał po skrzyżowaniu Puławskiej z Okulickiego.

Właściciele psa zgłosili się na policję.

– Oddaliśmy im psa, bo nie ma podstawy prawnej, aby tego nie robić – mówi nam Fabjański. – Niemniej będziemy to zgłaszać. Pracownik ochrony powiedział, że widział tego psa nie po raz pierwszy. Wszystko jedno, czy ten pies mieszka w Kamionce, czy w centrum Piaseczna, kiedy pomyślę, którędy on musiał biec, żeby dotrzeć do tego sklepu, to cieszę się, że żyje. Będziemy składać zawiadomienie o popełnieniu wykroczeń zagrożonych karą grzywny, z powodu braku szczepień oraz o niepoprawnej opiece nad psem, co spowodowało również zagrożenie w ruchu.

Warto pamiętać, że posiadanie psa to także obowiązki. Pilnowanie i szczepienia to podstawowe obowiązki właściciela. Narażanie psa na przebieganie po ruchliwych ulicach i skrzyżowaniu, które jest skomplikowane nawet dla ludzi, jest niedopuszczalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię